Гимнастика Латинска Обука Бендови Пилатес Јога Водат Отпор Бендови Фитнес Еластична Бенд Crossfit Танц Обука Тренингот
Ново

Гимнастика Латинска Обука Бендови Пилатес Јога Водат Отпор Бендови Фитнес Еластична Бенд Crossfit Танц Обука Тренингот

DEN 132.00
DEN 165.12

Во форма достапна за нарачката


Драги Ценети Купувачи :
Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве молиме да "Add to Favourate" или "Add to My Favourate Продавници" за долгорочни односи. Ние ќе испраќање вашиот пакет за време на processting време! : )
По вашиот објект пристигна, ние го ценат, ако може да се земе еден момент за да остави позитивна (5 ѕвезди) повратни информации за нашите производи и услуги? Тоа трае само момент, и тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое : )
ако сте незадоволни со било кој аспект од нашите производи или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации или спор ,па ние може да се обидеме да го реши вашиот проблем : )
Yous Искрено.
Гимнастика Латинска Обука Бендови Пилатес Јога Водат Отпор Бендови Фитнес Еластична Бенд Crossfit Танц Обука Тренингот
Карактеристики :
Направени од полиестер еластична ткаенина ,поудобно да се допре , не лепливи како гума бендови
Висок > 140cm Возрасни , погоден за 90cm должина *4cm широк ; Големата
Посебни ДВА во ЕДЕН ДИЗАЈН ,strech бенд и вежбање јамка во еден умен дизајн , дојде со 15kg отпор Ако сте танц љубовник или Gymnast , овој бенд имаат Корист : 1 : ви Помогнат корекција стегање, arched назад , ' рбет не е исправен, 2 : Корекција вашиот танц поза , ви помогне во изучувањето на промена на телесната тежина, 3 : Добро за координацијата ,рамнотежата и издржливост обука, 4 : Помош за корекција гулаб потскокнуваше;toed-out. Ако сте јога ,пилатес и фитнес љубовник ,овој бенд имаат корист : 1 : 8 циклуси дизајн , јамки може да се користи како рачки, или можете да ги внесете вашите нозе, Ова ви помага со многу вежби, вклучувајќи ги и ногата вежби. 2 : 8 циклуси имаат доволно простор за нозете и може да се разликуваат отпорот во зависност од тоа кој јамка ќе се повлече со, или двојно се зголеми за многу поголем отпор. 3 : да се ДОБИЕ ИНТЕНЗИВНА ТОНИРАЊЕ на МУСКУЛИТЕ и МАСТИ ГОРЕЊЕ Тренингот било Каде - да се Заштедат Пари и Време на Салата Членство Отпор бендови се неверојатно едноставен, но тие исто така се исклучително ефикасни во работен вашите мускули. Дополнително, отпор нивоа за обука може да ви помогне да ја зголеми издржливост, флексибилност, опсег на движење и повеќе. Оваа бендови, исто така, популарни се користи во клиники и болницата за Рехабилитација латински ,Gymnastis ,Полн boday тренингот ,Пилатес ,Јога , загрее и слично , Еден бенд може да се направи сè , удобно се вклопуваат во вашата салата торба или дури и вашиот џеб! можете да тренинг каде што сакате ,отколку што е она што ви треба , Купи една за вас , вашето семејство и вашите пријатели сега, тогаш можете да го обука заедно . Пакување вклучуваат : 1piece бенд(ве Молиме имајте во предвид дека ќе постои 1-3cm грешка, бидејќи материјалот е еластична)

Главните својства

боја:
Црна, Црвена, Сина, Жолта
Бренд Име:
PGM
Број На Модел На:
zd031
Функција:
Сеопфатна Фитнес Вежби
Примена:
Се Повлече Јаже
Одделот За Името:
Унисекс

Избор на купувачот