Чекор надолу напојување на модулот L7812 напонски регулатор филтер rectifier модул AC излез 12V DC 1.5 А
Ново

Чекор надолу напојување на модулот L7812 напонски регулатор филтер rectifier модул AC излез 12V DC 1.5 А

DEN 100.80

Во форма достапна за нарачката


стандардно Рима express, Huitong Изразат L7812 LM7812 три терминал регулаторот модул 12 V регулаторот модул Модул опис
1 одбор големина : 62*33mm
2 за влезниот напон спектар : 15 V-25 V
3 излез фиксна напон : 12 V (грешка за 0,7 V)
4 максимална излезна струја : 1.5 А
5 фреквентен опсег : 50-60 HZ
5 со фиксна гром дупка за лесна инсталација
Одборот ниво на филтерот за користење на 50 V1000 UF capacitor, влезниот напон не се грижите за capacitor дефект подолу 40 V, по користење 25 V1000 UF како тампон capacitor филтер, L7812 е опремен со топлина мијалник, и обратно заштита диоди, кој може да се задоволат високите тековната излез. Со цел да се олесни користењето на оваа табла дизајн со моќ индикатор и да се префрлате, употребата на процесот на развој не мора да одат напред и назад plug моќ.
Ве молиме контактирајте за промет на големо сакате

Главните својства

Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Фаза број:
Еднофазен

Избор на купувачот