Ниска Висина Стационарни Режа Платформа Лифт
Ново

Ниска Висина Стационарни Режа Платформа Лифт

DEN 91200.00

Во форма достапна за нарачката

1000kg 2500kg 3000kg хидраулични и електрични режа платформа лифт
Вовед :
Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.
Инсталиран во јама или на приземјето
Предности :
1.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
2.Висок квалитет на пумпна станица направи тоа лифт и да падне многу stably.
3.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.
4.Опремени со алуминиумска легура мешавина-стоп под платформа
5.Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.
6.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
7.До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили
2. Прелевање вентил
3. Итни пад вентил
4. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
5. Итни пад вентил
6. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Слика за Вашиот Преглед
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized режа лифт платформата, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако режа лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.
6.Делови од режа лифт табела може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
На режа лифт платформата донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазар или мотокар делови продавница.
2.Како може да се клиент поправка на режа лифт, на маса .
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Ако тоа breask надолу во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Сара (Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Ко., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-13889928667 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.liftawp.com

Главните својства

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
1m
Објектот Висина:
1m
Објектот Ширина:
1m
Материјал Тип:
Челик
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Име На Модел:
SS
Објектот Тежина:
1000kg
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Антенски Работа Платформа

Избор на купувачот