за Buick за Excelle XT 2010-2013 Година за Опел Astra блиц Пред Светлина Двојна Боја JC
Ново

за Buick за Excelle XT 2010-2013 Година за Опел Astra блиц Пред Светлина Двојна Боја JC

DEN 20106.24

Во форма достапна за нарачката

Тие можат да изберат да инсталирате Халоген сијалица или HID Xenon сијалица. Сите се враќаат трошоците за превозот се на одговорност на купувачот. Примачот Име И Презиме : 2. Политика на враќање : Треба да се враќа, се бара : Чекор 1) Контактирајте со нас преку центарот; Чекор 2) Обезбеди што повеќе детали, како е можно за проблемот што го имаат; Чекор 3) Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да разменувате на објектот. Ние заврши оваа светлина со балон во една картон. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани. Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни понудат позитивни повратни информации,и ние ќе ви ги даде повеќе попуст во следната цел. Ве молиме контактирајте ме. Сепак,некои од автомобили се чувствителни,ние препорачуваме купувачот да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот. И, ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци пред наддавање или за Купување. Високиот Зрак Сијалица Тип : H1 Модел; Ниско Зрак Сијалица Тип : H7/D2 H Модел.Внимание ве Молам : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Devlivery време ќе бидат погодени од Кина Празници,лошите временски услови,особено обичај. Купувачите ќе биде одговорен за обвиненијата ако е потребно. Производ детални слики Детални Инструкции :
1 . Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
Превозот Инструкции : EMS и Кина Пост Воздух Парцела е нашата склопот на превозот метод. Ако сакате да се избере побрзо express,како DHL,UPS-от,итн.Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Купувачите ќе биде одговорен за обвиненијата ако е потребно. Повратни информации : ве Молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Превозот адреса : 4. Или можеме да ги менувате светлината шема за да ги собере за Десната Рака се Вози тука во Кина. Единствената разлика е во светлината на моделот. За малиот Зрак се Bi xenon проектор леќа светла. Десната рака диск (волан од Десната страна на возилото & се Вози по Левата страна на патот); Левата рака диск (управувачот на Левата страна на возилото & Вози на Десната страна на патот); Овие главата светилки се дизајнирани за Кинеската Верзија автомобили (Лева рака диск).Постои еден пар светла (Лево и Право) во тетрапак.За оваа глава светилка имаме инсталиран Халоген сијалица во неговата висока зрачна positon; И таму не е сијалица во својата ниска зрак позиција, или затоа што производителот ги остава дека опција да купувачи. Телефон за контакт Бр.Ако ви треба RHD верзија од нас,ве молиме испратете порака до нас пред цел;Или можете да ги менувате дека во вашата локална професионален пазар. Додека позиции и линии за RHD & LHD инсталација се исти. Продавачот не одговори за даночни или царински бесплатно во сите случаи, ве молиме да се разбере.Сите Нови светла. Напомени : ве Молиме отворете & провери предмети;Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете.И, ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци пред наддавање или за Купување. Тоа е игра и приклучокот. Post code/ поштенски код : Еднаш на плаќање е потврдено,ние ќе брод со 1-3 работни дена. И тие можат да обезбедат многу повеќе заштеда на енергија возна состојба.

Главните својства

Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
За Excelle XT
Автомобил Производител:
Buick
Извор На Светлина:
халоген
Материјал Тип:
PC&ABS
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Excelle XT
Година:
2010-2013
Специјални Функции:
за excelle xt светлата
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Дијаметар:
81cm
Објектот Тежина:
12.5kg
Lumens:
Други

Избор на купувачот