Свила Сатенски Фустан Природна Свила Печатени Жените Облечи Цвет Дизајн Кинески Стил Дигитално Печатење Фабрика Директни Трговија На Големо
Ново

Свила Сатенски Фустан Природна Свила Печатени Жените Облечи Цвет Дизајн Кинески Стил Дигитално Печатење Фабрика Директни

DEN 3840.00
DEN 4799.52

Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Свила Фустан Предиво Грофот : 22 D/22 Материјал : 100% Свила Charmeuse 16momme Густина : 220 Надеж : Нето Тежина : Ширина : Намалување на Стапката : Боја Бр. : Пакување : Секој во една polybag Шема : Дигитално Печатење Снабдување Тип : Во парк Вовед :
Јака Ширина
(cm/инчи)
Бистата Линија
(cm/инчи)
Должина На Ракав
(cm/инчи)
Половината Линија
(cm/инчи)
Должина
(cm/inch) Една Големина 26 cm / 10.24"
150 см / 59.06" -
80 см -150 cm / 31.5"-59.06" 95 cm / 37.40"
- Ова е бесплатно големина верзија,погоден за различни големината на телото.
Рака мерења на локации,може да постојат 1-3 толеранција,надеж за разбирање!
Вистински фото преземени од страна на самите себе,може да постои мало боја разлика,се надеваме на разбирање!
[ 2017 Нови Модели ]
- Рака мие ,температура на водата под 30 степен .
- Користење на неутрален детергент наместо обичен сапун,подобро шампон како свила е сличен како косата, не енергично, бришење или користете четка косата,исплакнете ги чисти за да се избегне точки или лузни.
- Избегнувајте контакт со груба површина. Укината складирање наместо да виси.
- Избегнувајте да спреј парфем директно да свила ткаенини
1-Mulberry Садење 2-Silkworms Хранење 3-Silkworms Врти 4-Свила Пашкули 5 Кора Исклучување Пашкули 6-Свила Врти 7-Ткаење Свила 8-Свила Ткаенини Создаден
- Чиста mulberry свила е направен од 100% протеини како човечка коса,која е многу добро за здравјето и најдобар избор за чувствителна кожа .
- Свила е ultrasoft,удобно,како втора кожа ,многу нежна, за нашата кожа.
- Во текот на летото,светлината свила е толку дише да го задржи телото надвор од топлина мозочен удар,ќе ви се љубовта нема втората може да го замени.
Земете мало парче од ткаенина(или конец),изгори,вистински свила ќе мирисаат на косата,и nip тоа,свила веднаш ќе одат во прав;Додека лажни ќе мириса како пластика,и се формира тешко грутка.
HANGZHOU SISULI МОДА CO.,LTD е професионална производител на свила за повеќе од 20 години.Ние се истрае во производство на 100% висок квалитет на свила,како свила е скапоцен подарок од природата,кои е добро да се хит,удобно,дише,ултра-меки како втора кожа,посебно во лето кул и топло во зима.Врз основа на висок квалитет и висока репутација на оваа област,ние се изгради долго време и пријатно coopeation со клиенти од целиот свет.
Она што е нашата предност?
1) да Биде фабриката за директна продажба,имаме големи залихи availabe да се обезбеди испорака во 24hrs по ред поставени.
2) Ние сме професионален тим за продажба да понуди најдобар квалитет на услуга 24hrs онлајн.
3) имаме дизајнери од велика БРИТАНИЈА,Франција,Германија да нудиме ексклузивен дизајн,и да се направат различните решенија да ги задоволат клиентите стратегија.
4) Ние не мало / трговија на Големо / OEM бизнис,за акции објект со MOQ 1,па дури и за ОЕМ објект,ќе бидат со низок MOQ како што може да.
5) Ние имаме строга контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди добар квалитет свила производи за клиенти.
Имаме повеќе потенцијал од што се очекуваше,па имаме comfidence да се создаде светла иднина со нашите win-win соработка!!!

Главните својства

Големина:
One Size
Пол:
Жените
Sleeve Стил:
Batwing Ракав
Стил:
кинески стил
Сезоната:
Пролет
Силуета:
Лабава
Sleeve Должина(cm):
Краток
Половината:
Природни
Материјал:
Свила
Деколте:
О Деколте
Број На Модел На:
YSDR163302-07
Шаблон Тип:
Печати
Декорација:
Никој
Фустани Должина:
Колено-Должина
Материјал:
100% свила mulberry
Шема:
Дигитални Priting
логото:
Не бренд име(OEM прифатени)

Избор на купувачот