12pcs* Треперење Батерија управувана Свеќа Пластика, Електрични свеќа flameless чај светла за божиќ ноќ на вештерките свадба партија оркестарот
Ново

12pcs* Треперење Батерија управувана Свеќа Пластика, Електрични свеќа flameless чај светла за божиќ ноќ на вештерките свадба

DEN 428.00
DEN 475.20

Во форма достапна за нарачката

Столб водоотпорен восок LED Свеќа светилки
Водоотпорен ВОДЕШЕ Оркестарот Светлина~~Подводни LED Светла~~Подводните Чај Светла~Подводни LED Светло-Водоотпорен LED Свеќа
Напомена : Оваа Цена е 12 Компјутери Подводни LED Светло
Ние сме Фабрика Снабдувач !!!
Нашиот квалитет светла се многу повеќе подобро од било други . Изберете ни е најдобриот избор
Најдобар квалитет и брза испорака ,Убаво пакување, со евтини цени.
11 бои за опции. Можете да нарачате ги во мешавина од бои. Pls одбра бои од табелата подолу.
Овој производ вклучува 2 парчиња Заменливи CR2032 Батерии. Супер светло. Се користи за свадби , страните-centerpieces и цвет arrangments.
Овие Подводни LED Светла функција На on/Off Прекинувач и се подготвени да се користи надвор од кутијата. Тие ги користат 2 x CR2032 Батерии кои се вклучени и веќе инсталиран. Овие батерии се заменливи!
Светла Боја Точка Бр. Бела 12610 Топло Бела 12510 Килибар/Жолта 12010 Зелена 12410 Сина 12310 Црвено 12110 Розова 12210 Пурпурна 12710 Теал 12810 Портокал 12000 RGB Бавно Бледнее
12910
Овие обновливи, подводни LED светла, се водоотпорни и безжични и на тој начин совршен за осветлување до вазни, чинии, или каква било вода полнат контејнерите. Тие може да се претвори во еден здодевен сад во убава и возбудлива централен. Овие подводни светилки често се користи за настан дизајн. Тие прават голема партија услуги, како и.
Овие LED светла се достапни во различни голема бои. Тие се за 1.0 Инчи во дијаметар од околу 1.00 Инчен висока, и затоа одговара на стандард Чај Светлина на Сопствениците. Тоа е причината зошто тие често се нарекува Подводните Чај Светла.
На подводни светлина, може да биде вклучено или исклучено со извртување на база на модул. Животот на батеријата на осветлување единица е 36 48 часа. Нашите LED светла се забавуваат, безбеден и совршен кога ќе треба алтернатива за свеќи, со цел да се исполнат оган, кодови или за да се избегне опасностите на отворен пламен.
Слики за Производи :
Пакување :
Krabičkách :

Главните својства

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, ЗЕЛЕНА, ЦРВЕНА, БЕЛА, КИЛИБАР, ТОПЛО БЕЛА, РОЗОВА, ВИОЛЕТОВА
Wattage:
1
Употреба:
празник
Глава Број:
1-19 глава
Должина:
3cm
Осветлување Растојание:
1-5m
Празник Име:
Божиќ
сертификација:
CE,RoHS,EMC
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
боја:
Јасно
Бренд Име:
KITOSUN
Повод:
Автопат
Гаранција:
една година
Карактеристики:
Подводни led Светло Свеќа
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
SF-002
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
Пластични
Тип На Батерија:
CR2032
Музика:
Никој
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
боја:
ЦРВЕНО/бела/топло бела/црвена/зелена/блу/теал/розова/виолетова/портокал/RGB
Батеријата:
2 парчиња CR2032 батерии вклучени
Големина:
1 tall ,1.125 wide round shape, original design
Пакување:
10pcs/блистер кутија,100pcs/внатрешен кутија,1000pcs/Master Картон
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тежина:
14grams
Траење На Батеријата:
трае повеќе од 48hours
водоотпорен или не:
да, водоотпорен
Апликации:
Свадби,партии,како и другите прилики за centerpieces
Прилики:
цвеќиња, под вазна ,хартија фенер декорација светлина

Избор на купувачот