AULEEZE Романтична Три Камен Вистински Дијамантски Прстен За Неколку Љубовници Дијамантски Накит 18k Жолто Злато Свадба Ангажман Прстен
Ново

AULEEZE Романтична Три Камен Вистински Дијамантски Прстен За Неколку Љубовници Дијамантски Накит 18k Жолто Злато Свадба Ангажман

DEN 33216.00

Во форма достапна за нарачката

Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма. Како снегулки, не две, се токму така. Тоа има смисла само што ќе имаат слична документација за нешто како скапоцени како вашиот дијамант купување.
Дијамант Карат Тежина :
Дијамант карат тежина е мерка за тоа колку дијамант тежи.
Дијамант Јасност :
Нема две дијамантите се слично. Многу од овие боја разлики се толку суптилни дека тие се невидливи за необучени око; сепак, овие разлики се направи многу голема разлика во дијамант квалитет и цена. Возила имаат наслови и регистрација. Дијамант D-за-Z боја-скала на оценување е индустријата е најшироко прифатен систем на оценување.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. Ова е ние секогаш инсистира да го правите. Дијамант категоризираат како внатрешно беспрекорна нема да има содржини, но овој е исклучително ретки.
Зошто Побара Производ Сертификат?
Куќи имаат дела. И, сите кориснички накит не се прифатени се врати и наплата, ако не постојат било кој квалитет на проблемот со нив.
Секој дијамант е чудо од времето и местото и шанса. Ви благодариме за вашето разбирање. Ужива вашиот ризик шопинг патување : Можете да побара наплата во рок од 7 дена кога тоа е почнувајќи од ден сте го добиле. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена. Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на негативни повратни информации,ние ќе дефинитивно за вас за решавање на овие проблеми за да се обезбеди вашето задоволство. Денес, 4 Cs на Дијамант Квалитетот е универзален метод за оценување на квалитетот на било каква дијамант, насекаде во светот. Ние ќе им понуди ГИА и GDTC сертификат за вас. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. Нашиот квалитет се дефинирани од страна на илјадници детали и постојано ги надминува нашите клиенти очекувања. Боја одделение на D е на највисоко можно, а Z е најниска цена.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат. Повратни информации Вашата шопинг искуство е важно за нас. Стручни насоки : - Ако имате некое прашање или да побара помош, нашите не се нарачани Дијаманти и Накит Консултанти може да ви даде персоналните водство без барање. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ние сме сигурни дека вие нема да најдете повеќе ефективни дијамант или парче накит. Надминува квалитет очекувања : имаме над 10000 заверена скапоцен камен, исклучителна материјали, и квалификувани изработка. Затоа што тоа е единствен кој припаѓаат само за себе, тоа беше многу тешко да се најде било луѓе да сакаат овие накит кој како вас, така што одби да се врати овие кориснички накит.
Дијамант Боја :
На боја дијамант оценување на повеќето гем-квалитет на дијаманти е врз основа на отсуство на боја. ГИА создал прво, и сега глобално прифатените стандарди за опишување на дијаманти : Боја, Јасност, се Сече, и Карат Тежина.

Главните својства

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метали Тип:
Жолто Злато
Стил:
Симпатична/Романтичен
Повод:
Свадба
Пол:
љубителите'
Бренд Име:
AULEEZE
Дијамант Намали:
добро
Метал Печат:
18k
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
дијамант
Обликотшема:
Ѕвезда
Сертификат Број:
6616902989
Бели Дијаманти Боја:
G
Прстени Тип:
Свадба Бендови
CertificateType:
GDTC
Дијамант Карат Тежина:
0.05 cttw
Број На Модел На:
DSR08
Дијамант Јасност:
SI1
Жените Прстен Ширина:
2.5 mm
Мажите Прстен Ширина:
2.6 mm

Избор на купувачот