ЕДИНИЦА UT210B еден 200A AC true RMS мини менгеме метар, ammeter / LCD заднинско осветлување / дигитален задржете / NCV / релативна мерка
Ново

ЕДИНИЦА UT210B еден 200A AC true RMS мини менгеме метар, ammeter / LCD заднинско осветлување / дигитален задржете / NCV / релативна

DEN 1079.52

Во форма достапна за нарачката


UT210 B
Главни Карактеристики
1. Авто опсег, 2~3/s земање мостри стапка
2. Точно мерење на RMS
3. NCV, Не-Контакт Voltagetesting функција : јас nduce електричното поле сила преку вилицата
4. MAX/МИН
5. Во однос на чекање
6. LCD заднинско осветлување, data hold
7. Автоматско исклучување, индикација за слаба батерија и заштита од преоптоварување
8. Удобно да се одржи и лесно да се носат со (Производ тежина : 160g/170g)
9. Бидат во согласност со CE (Европската Унија) директиви
За заштита на животната средина, ние не обезбеди хартија брошури, ние може да обезбеди електронска верзија на англиски упатство
Сеопфатна споредба

Главните својства

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Мерење На Струја Опсег:
AC 2A/20A/200A
DIY Материјали:
Електрични
Тежина:
160g
Број На Модел На:
UT210B
Димензии:
155mm*60mm*33.5 mm

Избор на купувачот