EDGEV DDPNN2525M1506 DDPNN CNC Метал Струг Машина Надворешни Вртење Алатка Држачот За Карбид Вметнете DNMG 150604
Ново

EDGEV DDPNN2525M1506 DDPNN CNC Метал Струг Машина Надворешни Вртење Алатка Држачот За Карбид Вметнете DNMG 150604

DEN 758.00
DEN 815.52

Во форма достапна за нарачката

За да се обезбеди стабилен квалитет на алатки, ние ги користиме на строги управување за нашите добавувачи.
Надворешен Алатка Носителот Код Систем (ISO Стандард) 01. Поволни шок отпор и ја подобрува површина грубост на работа-парче. Напредни НИХОН Термичка обработка од Јапонија, за да бидете сигурни дека цврстина единството на алатка држачот. Царинење Агол на Инсерти : 0 Степен 07. Контрола На Квалитет
Постојат многу експерти, кои имаат многу искуство во обработка алатки во Edgev Hardmetal Tools, во меѓувреме; висока технологија е исто така широко се користи во нашата компанија. Материјал : 42 Cr Mo(Легура Пролет Челик) 09. Производи Покажува
За EDGEV HARDMETAL АЛАТКИ
Како одличен композитни алатки снабдувачот во Кина, EDGEV има во голема мера посветена на континуиран развој на националната индустрија, како и на глобална благосостојба. Филозофија
Edgev Hardmetal Tools е ангажирана во популаризација на нашата roductions во светот. Строго спроведување на вкупниот систем за управување со квалитет, 100% инспекција; ние ги користиме на feeler нож (0. Пристап Агол : 62. Стегање Метод : Врвот и дупка стегање 04. На производи ги покрие широк спектар на механички преработувачките индустрии како на пример, вртење, мелничката, дупчење и мелење обработка. За да бидат произведени со Висока прецизност ЦПУ машина центар и MAZAK опрема 04. Големина на Рибата ank : H25mm*W25mm*L150mm 08.
Со цел да се подобри претпријатие конкурентноста и намалување на трошоците на производство, нашата компанија има своја цена намалување план за имплементација во секоја фискална година за клиентите, како резултат на тоа,. Ние сме одредени да ви даде првата класа производи и услуги во Кина. Алатката држачот е изработен од добар легура пролет челик (42 Cr Mo).Пакување : Неутрален Пакување Карактеристики : 01.
Edgev Hardmetal Tools е во снабдувањето со одлични производи за првиот-класа на производители на машина за сечење алатки, обезбедување на корисниците со еден-стоп и сите околу решенија на домашни алатки и удобен и ефикасен дистрибуција на услугата.
Во меѓувреме, тој ги опфаќа голем спектар на резен алат и мелење алатки на високо-брзински челик производи, зацементира карбид, керамички, PCBN, PCD и дијаманти; во прилог, тоа е, исто така, задолжен за увоз и извоз, по продажба на услуги, техничка транспорт, како и советодавни услуги, при што сите вклучени многу различни high-end области како што се aerospace, автомобилот производство и бродоградба, ветерна енергија и механички делови обработка.
Во иднина, Edgev Hardmetal Tools ќе биде посветен да се создаде повеќе вредности и услуги за корисниците; во меѓувреме, тоа ќе се направи голем напор за да обезбедат повеќе практична, ниска цена и сигурни производи за глобалната клиенти; Edgev ќе произведува светски познатата алатка за сечење на производи и конечно треба своите производи опфатени во глобалната сечење алатки за синџирот на снабдување. Нашата компанија е посветена да обезбеди на клиентите со задоволително продукции. Примена : Надворешни Вртење Алатки Месо Тело 02. Цврстина : HRC45-50 10. Ние сме во потрага напред за да го можност да имаат пристап до глобалниот систем на машина алатки, снабдување.
Ние секогаш се придржуваат за да се обезбеди континуиран ''increment '' план за нашите верни клиенти, и постојано подобрување на нашите производи и услуги за задоволување на клиентите побарувачката, со цел да се прилагоди себе да менување на пазарот на животната средина. Интегрален фалсификување на обработка, одлично затегнувачка цврстина и цврстина.

Главните својства

Вметнете Ширина(mm):
DDPNN2525M1506
Број На Модел На:
вртење алатка носителот
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Обложување:
Други
Бренд Име:
EDGEV
Тврдост:
HRC45-50
Материјал:
42CrMo
Примена:
вртење алатки
ISO Назначување:
DDPNN2525M1506
Стегање Метод:
Врвот и дупка стегање
Достапни Инсерти:
DNMG150604/08
Пристап Агол:
62.3 Степен
Царинење Агол на Инсерти:
0 степен
Големина на месо тело:
H25mm*W25mm*L150mm
Материјал:
42CrMo Легура Пролет Челик
боја:
Сива

Избор на купувачот