100Pcs Најдобра Цена 1156 BA15S P21W S25 7506 1141 Автомобил Светла 50 LED 1206 SMD Сопирачките, Светлата се Претвори Јачина на Светилка Копија Светлина DC 12V
Ново

100Pcs Најдобра Цена 1156 BA15S P21W S25 7506 1141 Автомобил Светла 50 LED 1206 SMD Сопирачките, Светлата се Претвори Јачина

DEN 3633.12

Во форма достапна за нарачката


Портокал Долина 1156 BA15 S P21 W S25 7506 1141 Автомобил Led светла 50 1206 SMD Сопирачките, Светлата се Претвори Јачина на Светилка Копија Светлина DC 12 V
Карактеристики :
Долготрајни и ниска потрошувачка на енергија и висока осветленост
Побрзо вклучување/исклучување време на одговор
Едноставно да одговара-само како нормален сијалица
Одлична замена за возврат Светлина и обратна Светлина.
Спецификации :
Напон : DC12 V
Светла Боја : Бела Црвена Во Жолта Боја
Приклучок : 1156 BA15 S
Led Type : 1206 SMD Чипови
Led Количина : 50 SMD
Осветлување агол : 180 степени
Големина/mm : 35 X20 X20 (L x W x H )
Крстот Референца :
1156 = 1073 1093 1129 1141 1159 1259 1459 1619 1651 1680 3496 5007 5008 7506 7527
Answer : ___________________________ Note :
1. Оваа светлина е не одговара за било автомобили директно, понекогаш код за грешка или хипер трепка се случиле во некои автомобили, додадете соодветна отпорници или flasher реле, проблемот ќе биде решен.
2. Сликите се само за информација, да ги преземе практичност како стандард. Различни количества на производи, може да имаат малку поинаква.
3. Директна замена, бараат право поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) страна.
4. Ве молиме не го инсталирате LED светилки покрај фарови.Бидејќи температурата е многу висока кога халоген светилки (или HIDs) работа.Тоа ќе ја оштети LED светилки.
Ве молиме бидете сигурни дека ако на сијалицата може да се монтира во вашиот магла светлина куќа, пред наддавање, ви Благодарам.
Пакет се вклучени :
100 Парче x 1156 BA15 S LED сијалица

Главните својства

Емитуваат Боја:
Црвена, Жолта, Ладно Бела
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Бренд Име:
портокал долина
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)

Избор на купувачот