Силиконски Калап 3D 12 Празнина Љубов Срце Облик Сапун Мувла Форма за Печење Фондан Торта Декорирање Алатки за Дизајн Sugarcraft За Кујна
Ново

Силиконски Калап 3D 12 Празнина Љубов Срце Облик Сапун Мувла Форма за Печење Фондан Торта Декорирање Алатки за Дизајн Sugarcraft

DEN 203.00
DEN 213.12

Во форма достапна за нарачката


12 Празнина Љубов Срце Облик DIY Силиконски Калап за Печење Алатки За Кујна
Карактеристики :
Изработени од 100% од храна одделение силиконски, Отпорни на Топлина, не-токсични, BPA free, без чуден мирис.
Температурата Безбедни од -40 до +446 степени Фаренхајтови (-40 до +230 целзиусови степени).
Можете да ги стави во микробранова печка, рерна, фрижидер, замрзнувач и машина за миење на садови.
Флексибилни и Не-Стап. Лесно да се demold и чисти, издржливи за долго време се користи.
Овие разноврсна калапи не само што може да се користи за правење мраз, но, исто така, бонбони, чоколади, сапуни, колачи, пица, леб, косата, желе, пудинг и слично можат да бидат направени со оваа силиконски калап.
Спецификации :
Боја : Виолетова, Црвена
Материјал : Храна Одделение Силиконски
Големина : прибл 26.4 x 11.1 cm / 10.39 x 4.37 инчен
Нето Тежина : 81 g
Пакетот Вклучува :
1 x Силиконски Калап
Забелешки :
1 инч=2.54 см ;1cm = 0.39 инч .
Поради рака мерка, големината може да има 1-2 см грешка.
Поради Различни Монитор, бојата може да има разлика.
Поради долгото време на превозот, објектот може да го оштети во транзит, ако објектот штета, pls контактирајте со нас прво, веднаш пред да ја напуштат повратни информации, ви благодариме за вашето разбирање.
По печење, ве молиме да го отстраните калапи вади од рерна, и место во печење рек додека калапи целосно да се олади. Ве молиме не користете го во студена вода за да се чисти веднаш кога тоа е само извадени од рерна. Само за да се продолжи работниот век.

Главните својства

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,CE / ЕУ,ФДУ,LFGB,SGS
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Бренд Име:
ЦЕЛОСНА&WIN
Број На Модел На:
T0915P0222A
Сексуално Сугестивна:
No
боја:
виолетова,црвена
Обликот:
Љубовта На Срцето
Температура:
-40~230 целзиусови степени/-40 до +446 степени Целзиусови
Нето тежина:
81 g
Големина:
26.4*11.1 cm/10.39*4.37 inch
Користете го опсегот:
торта,фондан,бонбони,чоколада,сапун
Количина:
1 Компјутер
Место на Потекло:
Кина
Е Прилагодена:
Yes
е трговија на големо:
Yes

Избор на купувачот