110pcs/многу P53 висока фреквенција ниска отпорност 50V470UF алуминиум electrolytic capacitor димензии 10*17 470UF 50V
Ново

110pcs/многу P53 висока фреквенција ниска отпорност 50V470UF алуминиум electrolytic capacitor димензии 10*17 470UF 50V

DEN 487.68

Во форма достапна за нарачката


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Отценети
50 V
Capacitance
470 UF
Толеранција 20%
Големина / Димензија 10мм
Висина - Седиште (Макс) 17mm
Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

Главните својства

Број На Модел На:
P53
is_customized:
Yes
боја:
Зелена
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Пакет Тип:
преку дупка
Примена:
Општа Намена
Температурата На Работа:
Стандард
Номинална Напон:
50V
Структура:
Фиксна Capacitor
Бренд Име:
ENLINCA

Избор на купувачот