KELUSHI 2017 Нови ВАЛУТНА плоштадот single-mode голи влакна адаптер за оптички кабел тест прирабница за оптички влакна Итна поправка
Ново

KELUSHI 2017 Нови ВАЛУТНА плоштадот single-mode голи влакна адаптер за оптички кабел тест прирабница за оптички влакна Итна поправка

DEN 556.80

Во форма достапна за нарачката


KELUSHI 2017 Нови ВАЛУТНА плоштадот single-mode голи влакна адаптер за оптички кабел тест прирабница за оптички влакна Итна поправка
Производ вовед Должина 40 MM дијаметар 13 MM Циклус тест (-40-+80 C) Промена помалку од 0.2 d B работата е лесен и визуелно, и може да се забележи со голо очите може да се користи постојано, и единствен / мулти-режим на влакна може да се користат. Мала загуба и добар одраз сузбивање. Погоден за итна поправка и привремено поврзување на оптички влакна Plug јадрото на голи влакна адаптерот и Влакна преку дупка без епоксидна лепак и било кој медиум Лесно да голи оптички влакна вметнување,повлечете надвор и се повторува повеќе се користи, и со ниско ниво на вметнување на косата
Главни карактеристики 1 : Должина 40 MM дијаметар 13 MM 2 : циклус тест (-40- + 80 ℃) промена 3 : лесен за ракување интуитивен, може да се забележи со голо око 4 : Еднократно, единствен / multimode влакна може да се користи 5 : загуба на мали, одлична рефлексија инхибиција

Главните својства

Бренд Име:
KELUSHI
Број На Модел На:
CRS-001FC
Адаптер Тип:
ФК Плоштад
Вметнете core дијаметар:
125-127um
Типичен Вметнување На Косата :
помалку од 0.2 dB
операција температура:
-40~+80C

Избор на купувачот