Dimmable LED вградна светилка 9W Таванот Круг Ultrathin Моќ Возачот Таванот Панел Светла Кул/Физичко/Топло Бела 85-265V+LED Драјвер
Ново

Dimmable LED вградна светилка 9W Таванот Круг Ultrathin Моќ Возачот Таванот Панел Светла Кул/Физичко/Топло Бела 85-265V+LED Драјвер

DEN 485.00
DEN 606.24

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики :
1.Оваа таванот светлина се користи од Акрил кои не само што ја прави мека светлина, заштита на очите, но, исто така, живи и долг животен век.
2.Таванот Одредување на Светлината има висока ефикасност светлина дистрибуција технологија, висока светлина дистрибуција,висока прозрачна ефикасност
3.Висока осветленост со долго живеел перформанси околу 50, 000 часа до 100, 000 часа
4.Зелена и животната средина-пријателски Без УВ или IR зрачење
5.Ниска потрошувачка на енергија
6.Безбедно и лесно да се соберат
7.Бојата е на располагање, според условот на купувачи.
8.Тркалезна форма дизајн
Спецификација :
Wattage : 9 W
Dimmable : НИКОЈ
Облик : Тркалезна
Школка Во Боја : Бела
Влезен Напон : AC 85~265 V / 50-60 Hz
Модел : Таблата LED Таванот Светлина (Ultrathin)
Боја : Кул Бело (5700 - 6500 K) ; Топло Бела (2700 - 3200 K); Природен Бела (40000 - 4500 K)
Големина (Надворешниот Дијаметар / Внатрешен Дијаметар / TH) : 147mm / 129mm / 12mm
Широка Примена :
Комерцијални и изложба локации
Хотел, сала за конференции
Фабриката, во канцеларијата, домот
Аеродром, метрото, станица
Училиште, болница, и други јавни места
Места кои бараат енергетски ефикасни и високо боја рендерирање индекс
Пакет се Вклучени : (не се вклучени било која друга несоодветна работи прикажани)
1 x 9 W LED Таванот Светлина
1 x LED Драјвер

Главните својства

Емитуваат Боја:
Кул бела, Топло бела, Природни Бела
Wattage:
9w
Бренд Име:
jiguoor
Материјал:
PP/Пластика
Боја На Каросеријата:
Бела
Примена:
Кујна
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
сертификација:
CE
Гаранција:
Други
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Број На Модел На:
Други
Напон:
85~265V
Тип На Прекинувач:
Други
Моќ Толеранција:
Други

Избор на купувачот