2pc NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батеријата + LED 3 Портен USB Полнач За SONY DSC RX1 RX100 RX100iii М2 М3 WX300 HX300 HX400 HX50 HX60 GWP88
Ново

2pc NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батеријата + LED 3 Портен USB Полнач За SONY DSC RX1 RX100 RX100iii М2 М3 WX300 HX300 HX400 HX50 HX60

DEN 677.00
DEN 805.44

Во форма достапна за нарачката

2pc NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батеријата + LED 3 Портен USB Полнач За SONY DSC RX1 RX100 RX100iii М2 М3 RX1 R WX300 HX300 HX400 HX50 HX60 GWP88 NP-BX1 3.7 V 1600m Ah/Li-ion за Sony Камери Батеријата Функција : 1. Премиум Литиум јонска клетки Нова Батерија Pack 2. Целосно Компатибилен со Оригиналните Sony NP-BX1 Батеријата 3. Висока Густина На Енергија, Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни 4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери Компатибилен Sony Камера Модели : • Cyber-shot DSC-HX • Cyber-shot DSC-HX300 • Cyber-shot DSC-RX1 R • Cyber-shot DSC-RX1 R/Б • Cyber-shot DSC-RX1 • Cyber-shot DSC-RX100 • Cyber-shot DSC-RX100 II • Cyber-shot DSC-RX100/Б • Cyber-shot DSC-RX100 M2 • Cyber-shot DSC-RX100 M2/Б • Cyber-shot DSC-RX1 B • Cyber-shot DSC-WX300 • Cyber-shot DSC-WX300/Б • Cyber-shot DSC-WX300/L • Cyber-shot DSC-WX300/R • Cyber-shot DSC-WX300/T • Cyber-shot DSC-WX300/W • DSC-HX50 • DSC-HX50 V/Б • DSC-HX50 VB • DSC-HX60 V • HDR-AS15 • HDR-AS15 B • HDR-AS15 S • HDR-AS30 V • HDR-GW66 V • HDR-GW66 VE • HDR-GWP88 • HDR-GWP88 V HDR-GW66 E • HDR-GWP88 VB • HDR-GWP88 VE • RX100 HX50 HX300 WX300 HX400 H400 и HX300 HDR-AS100 V Полначот Функција : 1.Дизајниран за Sony NP-BX1 Батеријата. 2.Со LED индикатори да се покаже на статусот на батеријата. 3.Со микро USB кабел за лесно полнење. 4.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита. 5.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. 6.Ултра Тенок Дизајн, Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење. Спецификација : Влез : DC 5 V / 1 A(Min) Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V/600m A Материјал : ABS+PC Dimmension : 86x47x21mm Тежина : 68g(≈0.15 lb) Пакет се Вклучени : 2 x NP-BX1 Батеријата 1 x LED 3 Портен USB Полнач 1 x Микро Полнење Кабел Претпазливост : Полнење на батеријата пред употреба-Само користи посебни држачи Чувате батеријата терминали чисти Секогаш чувајте ја батеријата во суво место не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет не расклопување на батеријата пакет не го изложувајте батеријата на висока температура

Главните својства

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Durapro
Број На Модел На:
NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батеријата
боја:
Бела
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
Модел:
NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батеријата за Sony
Точка име :
Sony NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Замена Li-ion Батерија
батеријата име :
NP-BX1 НП BX1 NPBX1 Батерија Полнач
Тип На Батерија:
Li-Ion
Напон:
3.7V
Капацитет:
1600mAh
погоден:
За SONY DSC RX1 RX100 RX100iii М2 М3 RX1R WX300 HX300 HX400 HX50 HX60
полнач:
LED 3 Port Конектор
е-прилагодена:
Yes
Пакет:
Yes

Избор на купувачот