Професионална Опрема За Калено Стакло Нуркање Маска Подводни Лов Нуркањето Spearfishing Риболов
Ново

Професионална Опрема За Калено Стакло Нуркање Маска Подводни Лов Нуркањето Spearfishing Риболов

DEN 927.00
DEN 1008.00

Во форма достапна за нарачката

Професионална Опрема За Калено Стакло Нуркање Маска Подводни Лов Нуркањето Spearfishing Риболов Класичен Маска!Како се отвора прозорецот за вода светот, нуркање маски ни овозможи да гледаат на работите подводни. Маска е навистина повеќето основни и повеќето важно парче на опрема за нуркање и нуркањето. Бидејќи маска цените се релативно пониски од другите нуркачка опрема, луѓето лесно може да се превиди важноста на добра маска.Секое човечко лице е уникатен. Маска која одговара на секое лице и индивидуален вкус, едноставно не постои. Нашиот широк избор на многу различни стилови нуди најдобро решение.Оваа маска е добра основниот дизајн кој одговара на мнозинството offaces. Ова е голема back-up маска за нуркање нуркачи andfor на occassional гостин или нуркач кој заборавил да packhis или нејзината маска за нуркање патување.Носот бунари за маска здолниште обезбеди лесно earclearing. Едноставно поставете го вашиот индекс прст во цревото добро и притиснете против вашиот нос додека дува лесно преку вашиот нос.

Главните својства

Бренд Име:
owlwin

Избор на купувачот