LANMI Нови Пристигнување Солидна 14K Бело Злато Круша Форма Природен Дијамант Pendant Накит за Жените Свадба
Ново

LANMI Нови Пристигнување Солидна 14K Бело Злато Круша Форма Природен Дијамант Pendant Накит за Жените Свадба

DEN 16690.00
DEN 17568.00

Во форма достапна за нарачката


14 Kt Бело Злато Дијамант Pendant
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.328 кт
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Метал Тип : Цврсти 14 Kt Бело Злато
Злато Тежина (грами) : 1g
Стил : Дијамант Pendant без Синџир
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Ако ви се враќаат прилагодено објект (промена на големината на, дизајн измена, или дизајн репродукција), a $30 надоместок ќе бидат одземени од вашата наплата.
Среќно & Среќен Наддавање!!

Главните својства

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликотшема:
Растенијата
Бренд Име:
LANMI
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Главниот Камен:
дијамант
Број На Модел На:
WP025
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Бело Злато
Метал Печат:
14k
Certificate Type:
NGSTC
Бели Дијаманти Боја:
G
Страна Камен:
дијамант
Приврзоци Тип:
Лизгајте
Дијамант Јасност:
SI1
Дијамант Намали:
Многу добро
Објектот:
природен дијамант pendant
дијамант:
100% Природни 0.328 кт
Дијамант Јасност:
SI (G-H)
Дијамант Намали:
Круг
Злато Тежина (грами):
1.g
Сопствен Стил:
на располагање
is_customized:
Yes
Метал Печат:
14k

Избор на купувачот