Freeshipping 4 Канал 4 RadioLink RC4GS 2.4 G 4CH Пиштол Контролер Предавателот + R6FG Приемник Жиро Внатре за РК Автомобил РК Брод
Ново

Freeshipping 4 Канал 4 RadioLink RC4GS 2.4 G 4CH Пиштол Контролер Предавателот + R6FG Приемник Жиро Внатре за РК Автомобил РК

DEN 2387.00
DEN 2808.00

Во форма достапна за нарачката


Radio Link RC4 GS 2.4 G 4 CH Пиштол Контролер Предавателот + R6 FG Gryro Внатре Примачот за Автомобил и Брод Спецификации, Кодот се исти безжично.
Секој предавателот има единствен идентитет кодот на сопствените.
Приемникот ќе пребарува и се врзуваат со најблиската предавателот додека притискање на шифра натпревар копчето за тоа.
Нема потреба да се одговара повторно во употреба во иднина откако исти успешно. Карактеристики 1. И на англиски верзија menu (мени) и Кинески верзија мени се достапни
2. што е погодно за Кинески и англиски јазик играчи да го персонализирате на функцијата мени
3. 2.4 GHz FHSS систем
4. LCD екран
5. 10-модел меморија
6. Канал 4
7. Програмабилни мешање
8. Серво наназад, суб-го скратува & ЕПА (сите три канали)
9. Ниско-Батеријата Предупредување : батеријата менувачот кога напон капки на небезбедни нивоа.
10. Управниот Двојна Стапки : ви овозможува да ја прилагодите на управните стапки додека сте'повторно возење.
11. Управниот операција кривата на вредноста и Гас крива исправка на вредноста го покажува во дијаграм истовремено.
12. Со МОДЕЛОТ, ЕПА, STEXP, STSPD, THEXP, THSPD, A. B. S, ЗАБ, IDLUP, SUBTR,РЕВ, D - /R, АТЛ, PMIX, CH3, РЕСЕТИРАТЕ функции
13. 100% Сосема Нов
Пакет содржина :
1x Radiolink RC4 GS Предавателот 1x R6 FG жиро внатре Приемник 1 X CD прирачник Оригиналниот Пакет Кутија

Главните својства

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
рака
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Школка/Шасија/Крило/Глава
Број На Модел На:
RC4GS
Технички параметри:
Вредност 2
За Возило Тип:
Автомобили
РК Делови и Accs:
Радио Системи
Алатка Материјали:
Алатки
Материјал:
Пластични
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
RadioLink R4EH-G Жиро Внатре Приемник
Доаѓаат Со:
Предавателот & Приемник
користат за:
Автомобил & Брод

Избор на купувачот