Daimond paintingBridge ноќен приказ diy крстот stich Колекции везана мозаик Дијаманти Везови Дома Декорација ѕид налепница BCD036
Ново

Daimond paintingBridge ноќен приказ diy крстот stich Колекции везана мозаик Дијаманти Везови Дома Декорација ѕид налепница BCD036

DEN 535.00
DEN 822.72

Во форма достапна за нарачката


Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : MANHUI
Големина на слика : 40*30cm 55*40cm 60*45см 65*50cm 80*60см
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Круг Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.
И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,
Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас
Она што е дијамант слика : Дијамант сликарство, исто така познат како на DIY Дијамант Сликарство, е дијамант дизајнер кој е комбинација на исклучителна пенливи вештачки рамен дијаманти (некои несакани вежби) и добро дизајнирани модели. На фиока само треба да се извлече вежба На вежба се држи на соодветните симболи на платно, така што завршувањето на вежба паста, а потоа полека се пополни соодветната област на секој симбол, неколку минути ќе бидат во можност да се започне. Во однос на крстот бод, дијамант сликарство е едноставен, лесно да се отворени предност, со што истата шема, дијамант сликарство време е околу 1/10 од бод. Во моментов се поделени во кристално круг дијамант дијаманти, магија квадратни дијамант дијаманти и квадрат дијамант дијаманти! Персонализација на фотографии : Ние се продаваат круг и квадрат вежба ако ви треба вежба со различни опис дијамант форма,ве молиме забелешка дијамант форма кога ќе ги нарачате , круг и sqaure дијамант се иста цена . Тоа е за сите што сакаат дијамант сликарство, на пример, вашето семејство или вашите сопствени портрет, свадба слики, фотографии, патување, хоби, убава глетка, тоа може да DIY вашите сопствени фотографии со многу популарни модни индивидуализира вашето семејство Според големината на големина може да се прилагоди долго време како ќе ги нарачате и да се испрати фотографии до нас, да обрнат внимание на сопствени фотографии, во однос на обичните фотографии ќе биде повисока цена. Ние ќе ви обезбедиме слики од дијамант везови што сакате да биде совршено!

Главните својства

Големина:
40X30CM, 55X40CM, 60X45CM, 65X50CM, 80X60CM
Стил:
Модерна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Бренд Име:
MANHUI
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45

Избор на купувачот