КАЛ.45 ACP Црвено Калибар Кертриџ Ласерски Boresighter .45 Ласерски Понесе Sighter Месинг Пиштол Додаток за Лов на Бесплатен Превозот
Ново

КАЛ.45 ACP Црвено Калибар Кертриџ Ласерски Boresighter .45 Ласерски Понесе Sighter Месинг Пиштол Додаток за Лов на Бесплатен

DEN 330.72

Во форма достапна за нарачката


КАЛ.45 ACP Црвено Калибар Кертриџ Ласерски Boresighter .45 Ласерски Понесе Sighter Месинг Пиштол Додаток за Лов на Бесплатен Превозот
Спецификации :
Материјал : Висок Квалитет На Алуминиум
Ласерска бранова Должина : 632-650 nm
LED Type : Видливи Црвени Ласерски
Sighting Опсег : 10-75 дворови
Точка Големина : 1.5" @ 100 yds
Ласерски Зрак :
Батериите Се Вклучени
На животниот Век на батеријата Кога Континуирана На : 1.5 до 2 Часа
Функција : Лесен-за-користење, автономни boresighting системот се вклопува во комората на вашата пушка или пиштол и проекти моќни црвени ласерски зрак, усогласена со понесе оска за sighting до точка-на-цел, без отпуштање шут. Работи со домет, holographic црвена точка знаменитости, и различни место. Издржливи, машински месинг домување изгледа како кертриџ случај, но всушност содржи целата ласерски систем и батерии. Внесете ги батериите и завртка капа на домување да се сврти на ласерски; отстранување на батериите за да го исклучите. Внесете го целиот собир во комората, нежно близина на акција, и целта на целта 20-30 метри одалеченост. Прилагодете windage и кота на опфатот или место, така точка-на-целта е zeroed на.
Пакет Содржи : 1x Ласерски Понесе Sighter 3x Батерии

Главните својства

Излезна Моќност:
1-5mW
Тип:
создаден поглед
Бренд Име:
souforce
Број На Модел На:
Boresighter
Ласерска Бранова Должина:
632-650 nm
LED тип:
Видлив Црвени Ласерски
Точка Големина:
1.5 @ 100 yds
ласерски зрак:
На Животниот Век На Батеријата Кога Континуирана На:
1.5 до 2 Часа
Sighting Опсег :
10-75 дворови

Избор на купувачот