Teramila Лен Ткаенини Црвено Шиење 50cmx150cm Quilting Печатени Божиќ Deers Дрвја Снегулка Модели Занаети за Шиење Текстил
Ново

Teramila Лен Ткаенини Црвено Шиење 50cmx150cm Quilting Печатени Божиќ Deers Дрвја Снегулка Модели Занаети за Шиење Текстил

DEN 335.00
DEN 609.12

Во форма достапна за нарачката


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Материјал : Лен(а не природни)
Пакет : 1 парче
Употреба : погоден за торба, tablecloth,завеса,перница,перница, Божиќ декорација,занаети.
големина 50cmx150cm,ткаенина ширина е 150см, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx150cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx150cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx150cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx150cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.

Главните својства

Бренд Име:
TERAMILA
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
Лен / Памук
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
150cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
Лен
Стил:
Лен
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Употреба:
торба, tablecloth,завеса,перница,перница,декорација, занаети
Материјал:
Лен

Избор на купувачот