12V 24V 8Gang Црвени Led Автомобил Морски Брод 3Pin Рокер Switch Панел прекинувачи Преоптоварување Заштитен Прекинувач Panel
Ново

12V 24V 8Gang Црвени Led Автомобил Морски Брод 3Pin Рокер Switch Панел прекинувачи Преоптоварување Заштитен Прекинувач Panel

DEN 2388.00

Во форма достапна за нарачката


Опис Специјално дизајниран за Морски/MOTORHOME/SUV.
Бренд Нови
Направени од високо квалитетна ABS
Со гума печат-капа за да се задржи водата-тесни,најдобри за морски
Заштита од преоптоварување
Splash Proof,анти-корозија
Лесно да се инсталира,може да биде инсталиран хоризонтално или вертикално
Рокер Прекинувач : ON-OFF
Прекинувач : 8 ( 5 A x 2;10 A x 3;15 A х 3)
Оценка : DC 12 V 20 A, 24 V 10 A
Температурата на работа : -25degree да 80degree
Електрични Живот : 10000 се направи и да се прекине циклуси на полно оптоварување
IP Рејтинг : IP68
Димензии : 120(Ширина)x 235(Висина)x 86(Длабочина)mm
Пакет Содржина :
1x 8 Gang Switch Panel
1x Preprinted Labels

Главните својства

Бренд Име:
BANDC
Објектот Ширина:
23.5cm
Специјални Функции:
Водоотпорен
Објектот Тежина:
0.7kg
Тип На Објект:
Прекинувачи
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Висина:
8.6inch
Објектот Должина:
12cm

Избор на купувачот