750634-001 Лаптоп Плоча За HP 15-G Серија лаптоп плоча ZS051 LA-A996P DDR3L 750634-501 тестирани работи
Ново

750634-001 Лаптоп Плоча За HP 15-G Серија лаптоп плоча ZS051 LA-A996P DDR3L 750634-501 тестирани работи

DEN 2774.00
DEN 3264.00

Во форма достапна за нарачката


Answer : ___________________________ NOTE : пакетите не вклучуваат CMOS батеријата. ако сакате CMOS батеријата, изберете HK пост
1,рок на Плаќање : T/T и запад унија.
2,Гаранција : 30days. ( да биде валиден, како што се на cargos)
Забелешка : ако најдете било какви проблеми како што се добие cargos во рок од 3 дена, тоа е прифатливо
за да го промените нови (купувачите плаќаат само еден начин); доколку во рок од гаранција, може да се
да ги испратите назад за поправка за слободни(плати и начин)
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1, прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2, Вториот, бидете сигурни за користење на оригиналните фан
3, Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4, Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5, Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.
1,Превозот време
Нормално време е од 10 : 3012 : 00 часот, 19 : 3021 : 00pm( вклучувајќи ги и одмор)
2, Превозот Рок
Во рок од 2 килограми,DHL ПРОЗОРЦИ Fedex ТНТ ЕМС. Повеќе од 2 килограми, DHL ПРОЗОРЦИ и "Федекс" е на
најдобро. Покрај тоа, исто така можете да appiont терминот сакате.
3,Frieght
на превозот надомест е предмет на спедитор е цитат истиот ден.

Главните својства

Хард Диск Интерфејс:
OC
Број На Модел На:
750634-501
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,VGA
Примена:
Лаптоп
Чипсет Производител:
AMD
Тип Socket:
одборот на процесорот
Чипсет:
Intel B250
Форма Фактор:
CEB
FSB / ХТ:
OC
Пакет:
Yes
Бренд Име:
OnePino
Тип на ПРОЦЕСОР:
AMD
Меморија Тип:
DDR3
Меморија канал:
Три
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB

Избор на купувачот