5 КОМПЈУТЕРИ Fotek Сензор Прекинувачи PL-05N 5mm NPN надвор DC10-30V Нормално Отвори НОВИ
Ново

5 КОМПЈУТЕРИ Fotek Сензор Прекинувачи PL-05N 5mm NPN надвор DC10-30V Нормално Отвори НОВИ

DEN 487.00
DEN 518.40

Во форма достапна за нарачката


5 PCS Fotek Сензор Прекинувачи PL-05 N 5mm PNP надвор DC10-30 V Нормално Отворен НЕМА НОВИ
Product Feature :
Сетилните растојание : 5mm
Оперативен напон : DC10-30 V
Одговор на фреквенција : 800 Hz
Излезниот метод : NPN, 150m A оптоварување
Hysteresis :
Заштита степен : IP67
Работна температура/Потпевнувам : -20 ~+80 C, 35%~90%RH
Телото димензија : 29.3x18.6x18.0mm, Dxšxv
Завртка дупка : 3.2 mm, на Теренот : 10.5 mm
Жица должина : 1m
со CE безбедност
Pleasecheck слики за повеќе детали.

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CE,CCC
Број На Модел На:
PL-05N
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Карактеристики:
Capacitance Сензор
Гаранција:
1year
Материјал:
Пластични
Излез:
Аналогни Сензор

Избор на купувачот