преносни инкџет ув печатач дигитални мулти-боја за печатење машина за мал бизнис за AR-УВ led Мини 6
Ново

преносни инкџет ув печатач дигитални мулти-боја за печатење машина за мал бизнис за AR-УВ led Мини 6

DEN 95520.00

Во форма достапна за нарачката

За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.Печати погодно и сува веднаш.Сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика или локалниот пазар .
Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред. ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.
Печатење цената е многу ниска.Анти-притисок Тетрапак Пакување
2. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој.преносни инкџет ув печатач дигитални мулти-боја за печатење машина за мал бизнис за AR-УВ led Мини 6
Производи Предност
1. Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.Не постојат пратки на викенд и државни празници.Печатачот ќе биде доставен од express .Она што за гаранција?
Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).голф итн Мастило заштита на Животната средина на УВ светлина лекување мастило Моќ да работат режим 60 W подготвени на чекање не повеќе од 20 W Возачот ПРОЗОРЕЦ XP/7 Опкружување при работа Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80% Лекување начин LED светилка лекување,25000-30000 часа
Пакување и испорака
1. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн. но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа предизвика било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување.УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн.

Главните својства

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Макс. Големина На Хартија:
A4
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Број На Модел На:
AR-LED Mini6 ув печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
700*710*600mm
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
Боја На Владата:
CMYK+2W
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај, керамика, стакло, дрво, и др...
Гаранција:
една година

Избор на купувачот