LED GSM/GPRS безжична контрола на картичката
Ново

LED GSM/GPRS безжична контрола на картичката

DEN 3359.52

Во форма достапна за нарачката

За : Поради тоа што е посветен на производот, нов клиент директно фотографиран, не превезува, ујп, ве молиме да се консултира пред да го купат, ви благодариме за вашата поддршка!
SMS порака и GPRS ДОВЕДЕ контрола на картичката може да се прикаже содржината на една порака, или да се поврзете на содржината на повеќе пораки, и потоа екранот (најчесто може да се поврзе) 200 Екранот на Кинески знаци.). Да се контролира екранот, следниве функции се предвидени : 1 за Додавање нова SMS 2 Бришење на стари SMS 3 Поставување на систем за време на екран 4 Покаже враќање извештај за статусот на екранот 5 Поставите параметри за прикажување 6 Постави кориснички број ( Пораки мора да бидат добиени од важечка мобилен телефонски број ) 7 Спречи спам пораки (SMS филтрирање) , Додавајќи лозинки и специјален софтвер карактеристики 8 Време вклучите машината , осветленост на Дисплејот на вредноста и други функции 9 Може да се постави веднаш се прикаже SMS функција
Системот работи stably и екранот линк е намалена динамика скенирање ПРЕДВОДЕНА од Работното време, го продолжи животот и заштеда на енергија, поддршка на различни екранот интерфејси 08 и 12 Интерфејс поддржува повеќе скенирање формати 1/4,1/8,1/16 Други формати , Го прикажува времето е подолго, повеќе информации можат да бидат поделени во време дисплеј, структурата е едноставна, јачината на звукот е мал, и комунални е силна. На корисен модел може да се прикаже Кинески знаци и сликовни информации јасно и прецизно, и има пониски трошоци, и може да се користи за ослободување на мало возило екран реклама информации, а исто така може да се користи за политика и пропаганда во оддалечените области. Овој систем има широка примена поле , Автобуси , Такси , Мобилен бизнис сала , Училиштето, наставните и други информации за дисплејот , Веќе во Liaoning , Guizhou , Shandong и на други места а голем број од продажбата. Може да се поддржи според клиент барање GPS и GPRS Комуникациска функција , Функција со телефон или монитор. На такси екран, поддршка еден допир предизвика аларм функција.
Овој производ усвојува GSM Модул еден режим дизајн , Контрола и да се прикажат во еден , со Високи перформанси , Силна стабилност и надградливоста GSM. Безжична примање на податоци брзина е многу повисока од конкурент plug-in ПРОЦЕСОРОТ Начин , Цени се исто така пониски од оние на ривал на конкурентите , исто така, Може да се прилагоди според барањата на клиентот
Specifications640*32 There се два вида на картички
Одборот one08 Support P6,indoor5, 3.75, 3 The картичка
Одборот two12 Interface support P10 The картичка
Скенирање поддршка : 16,8,4 понесете
Само кажете ни модули и големини на екран што ја користите, а ние ќе ви помогне да дизајн нив. Сите што ви треба е да ја измените програмата и испрати
Two12 Interface кратка порака контрола на картичката
A08 Interface кратка порака контрола на картичката
Двете картичка цените се различни, може да се потврди со сопственикот.

Главните својства

Боја Име:
Зелена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE

Избор на купувачот