HDD PCB коло логика одбор печатени коло 2060-771829-005 за WD 3.5 SATA хард диск поправка податоци за обновување
Ново

HDD PCB коло логика одбор печатени коло 2060-771829-005 за WD 3.5 SATA хард диск поправка податоци за обновување

DEN 662.40

Во форма достапна за нарачката

(бидете сигурни дека вашата оригинална PCB број е точно на истата со овој број) PCB Број : 2060-771829-005 Постојат различни РЕВ на МД PCB одбор : REV A/B/P1/P2, повеќето од различни РЕВ се compatiable, не барање на главниот чип, мазна чип други чипови мора да се исти; дури и различни главната&мазна и други чипови се compatiable.1 Ако одговорот е да, тогаш ќе МОРА да exchange на вашиот сопствен bios-от чип на мојот одбор, вашиот диск ќе работат и повторно. Ако bios-от информации не е компатибилен со вашиот HDD, не постои начин да го прочитате HDD податоци. Употреба : 1. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор.

Главните својства

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Избор на купувачот