sanwa EM7000 Аналогни Multitesters/FET Тестер Висока чувствителност за мерење на долниот capacitance
Ново

sanwa EM7000 Аналогни Multitesters/FET Тестер Висока чувствителност за мерење на долниот capacitance

DEN 6019.68

Во форма достапна за нарачката


Главните својства

Мерење На Отпор Опсег:
2K/20K/200K/2М/20 МИЛИОНИ/200Mohm
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
AC/DC 6A
Мерење На Напон Спектар:
DC/1000V AC/750V
Бренд Име:
sanwa
Дисплеј Тип:
Покажувачот на екранот
Димензии:
H165*W106*D46mm/375g
Број На Модел На:
EM7000

Избор на купувачот