Лаптоп плоча 720565-501 За Hp Завист 15 15-J 720565-001 Главниот Одбор UMA HM87 DDR3 тестирани работи
Ново

Лаптоп плоча 720565-501 За Hp Завист 15 15-J 720565-001 Главниот Одбор UMA HM87 DDR3 тестирани работи

DEN 2611.00
DEN 3072.00

Во форма достапна за нарачката


Answer : ___________________________ NOTE : пакетите не вклучуваат CMOS батеријата. ако сакате CMOS батеријата, изберете HK пост
1,рок на Плаќање : T/T и запад унија.
2,Гаранција : 30days. ( да биде валиден, како што се на cargos)
Забелешка : ако најдете било какви проблеми како што се добие cargos во рок од 3 дена, тоа е прифатливо
за да го промените нови (купувачите плаќаат само еден начин); доколку во рок од гаранција, може да се
да ги испратите назад за поправка за слободни(плати и начин)
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1, прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2, Вториот, бидете сигурни за користење на оригиналните фан
3, Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4, Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5, Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.
1,Превозот време
Нормално време е од 10 : 3012 : 00 часот, 19 : 3021 : 00pm( вклучувајќи ги и одмор)
2, Превозот Рок
Во рок од 2 килограми,DHL ПРОЗОРЦИ Fedex ТНТ ЕМС. Повеќе од 2 килограми, DHL ПРОЗОРЦИ и "Федекс" е на
најдобро. Покрај тоа, исто така можете да appiont терминот сакате.
3,Frieght
на превозот надомест е предмет на спедитор е цитат истиот ден.

Главните својства

Број На Модел На:
720565-001
Чипсет Производител:
Intel
Хард Диск Интерфејс:
OC
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,VGA
Примена:
Лаптоп
Форма Фактор:
CEB
FSB / ХТ:
OC
Тип Socket:
чашката 940
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
OnePino
Чипсет:
Intel B150
Меморија Тип:
DDR3
Меморија канал:
Три
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB

Избор на купувачот