PEAKMETER PM8248S интелигентни дигитални multimeter, точно RMS дигитални multimeter отпор / capacitance / фреквенција / температура
Ново

PEAKMETER PM8248S интелигентни дигитални multimeter, точно RMS дигитални multimeter отпор / capacitance / фреквенција / температура

DEN 1884.48

Во форма достапна за нарачката


Главните својства

Димензии:
169mm*83mm*53mm
Мерење На Струја Опсег:
AC/DC 600mA
Мерење На Отпор Опсег:
10Mohm
Број На Модел На:
PM8248S
Мерење Capacitance Опсег:
6MF
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
PEAKMETER
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење На Напон Спектар:
AC/DC 600V

Избор на купувачот