Hottset УВ Flatbed Печатач За на Рака Види Печатење Машина Со Големина А3
Ново

Hottset УВ Flatbed Печатач За на Рака Види Печатење Машина Со Големина А3

DEN 143520.00

Во форма достапна за нарачката

Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.голф итн
мастило
Заштита на животната средина на УВ светлина лекување на мастило
Напон
AC100~120 V/AC220~240 Vself ?прилагодување,50/60 Hz±1 Hz
моќност
работен режим 60 W
подготвени на чекање не повеќе од 20 W
возачот
ПРОЗОРЕЦОТ XP/7
Опкружување При Работа
Температура : 10-35degree,Влажност : 20-80%
Лекување начин
LED светилка лекување,25000-30000 час
Пакување и испорака
1.Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.
PS : Rip софтвер е бесплатно за вас!
Answer : ___________________________ Note :
1.
Нашата по услуга
Нашата фабрика нуди една година гаранција :
Било компоненти (освен печати ја главата ,мастило пумпа и CISS/мастило касети) неуспехот на нормална, ќе обезбеди нова во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).но ние не можеме да апсолутна.Печати погодно и сува веднаш.Сите машини биле тест строго пред породувањето. Надвор од една година, само за полнење на трошоците. Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.Печатачот ќе биде предадена од страна на истите да се изречни или море .
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот. Надвор од една година, само за полнење на трошоците . Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.

Главните својства

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-led mini4 УВ печатач
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
До 2015
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Тип:
ув печатач
Употреба:
ув печатач
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
Гаранција:
една година
сертификација:
CE
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Софтвер:
Rip софтвер

Избор на купувачот