Centechia Топла Продажба 12 Инчен 30cm 18% Свитлива Сива Картичка Рефлектор Баланс на Белата боја Двојно се Соочи со Фокус Одбор со торбичката
Ново

Centechia Топла Продажба 12 Инчен 30cm 18% Свитлива Сива Картичка Рефлектор Баланс на Белата боја Двојно се Соочи со Фокус Одбор

DEN 245.00
DEN 281.76

Во форма достапна за нарачката

Опис :
Производот една страна е со сиво, на другата страна е бела, еден за точно изложување, додека други за поставување на баланс на бело, доколку фотографиите се пука секогаш се премногу темни или премногу светли, сина или жолта боја, а потоа ги користат за оваа.
Со користење на најнова двострано дизајн, средината на 18 степени сива картичка со средно фокус скала, на другата страна е чиста бела,што е најдобар начин да се вклучите на балансот на белата боја боја на фотографија, може да се здипли во мала торба кога не е во употреба, лесно за носење и употреба
Предности во споредба со обичните картон сива картичка : може да биде укината, лесен за носење, СТП кожа текстура не е лесно да се оштети, валкани може да чистење, долг животен век.
Спецификации :
Големина : 30 x 30cm
Нето тежина : околу 70g
Како да го користат :
1. Го вклучите камерата е на моќ и да го поставите во било кој режим на снимање. Вклучи / исклучи камерата е главната контрола на тркала за да го наместите балансот на бело за да го LCD екранот ПРЕД позиција, држете го притиснато СБ клуч за повеќе од 3 секунди, и на екранот Пред започнува да трепка може да се направи прирачник за балансот на белата боја поставката. Во овој момент објективот усогласување сива картичката, притиснете на блендата, ако мерењето е успешен, LCD екран ќе се покаже на Гд .
2. Растојанието помеѓу објективот и сива картичката треба да се чува над 15 cm, и сива картичка треба да биде исполнет со целиот екран колку што е можно, и секоја проекција треба да се избегнуваат на сива картичка.
3. Сивата рамнотежа процес е независен на фокусна должина на објективот, и БОЛЕСТ авто фокус може да биде претворена во МФ прирачник се фокусира и фокусно се прилагоди кон бесконечност. Целта е да се направи сива картичка повеќе нејасна и мека. Exposure compensation функција може да се меша со мерени податоци, се препорачува да се затвори изложеност пополни функција
Пакет содржина :
1 x 12 "/30cm Сива/Баланс на Белата боја Картичка
1 x торба за носење

Главните својства

Бренд Име:
centechia
Пакет:
No
Број На Модел На:
C1180-01

Избор на купувачот