2 ПАРЧИЊА ML-L3 Безжичен Далечински Управувач за Nikon D3000 D3200 D5000 D5300 D5200 D5100 D7000 D7100 D90 D80 D60 D800 D600 D300s D200
Ново

2 ПАРЧИЊА ML-L3 Безжичен Далечински Управувач за Nikon D3000 D3200 D5000 D5300 D5200 D5100 D7000 D7100 D90 D80 D60 D800 D600

DEN 145.00
DEN 157.44

Во форма достапна за нарачката


Опис
Тоа може да се активира камерата shutter ослободување од далечина од далечина. На компатибилен камерата е вграден во инфрацрвен приемник за овој далечински
активирањето уред.
Тоа е докажано да биде безбеден и сигурен, со мулти-бренд камери (види повеќе детали на сликата погоре), и работи со сите камера далечински управувач режими (Брзо-одговор, Задоцнето и Крушка). Дела од до 8 метри (25 метри) оддалеченост.
Погоден За Nikon :
D5000 D3000 D90 D80, D70 S, D70, D60, D50, D40, D40 X, 8400, 8800, Pronea S,
F75, F65, F55, N65, N75
Содржи :
Далечински Управувач x2
Следење=1
НЕ : Батерија на брод не вклучуваат

Главните својства

Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
хари добро

Избор на купувачот