22M 200LED String Светлина Garlands Соларен Погон Самовила Светла Водоотпорен Multicolor Топло Бела За Божиќ, Градина Декорација
Ново

22M 200LED String Светлина Garlands Соларен Погон Самовила Светла Водоотпорен Multicolor Топло Бела За Божиќ, Градина Декорација

DEN 768.00
DEN 1096.32

Во форма достапна за нарачката


LED боја : Топло Бела/RGB LED кол : 22 M 200 LED LED Проред : 10cm напон : 1.2 V Батерија : 1*АА Ni-МЗ 800m Ah Линија Материјал : ПВЦ Зелени линии Водоотпорен стапка : IP65 водоотпорен Осветлување режим : Постојана on / OFF / Трепка Производ животниот век : повеќе од 1 година. Работата време : Тоа ќе континуирано светлина 6-8 часа, ако е обвинет текот на 8 часа од доволно сончева светлина.
НАПОМЕНА : (на соларен панел имаме нова верзија и старата верзија, ние ќе го испрати по случаен избор) Како полнење ефект на соларен панел се зависи од сончевата светлина, LED светло време се погодени од временските услови, годишни времиња, места, итн. Тоа се полни само кога копчето е ВКЛУЧЕН. Не се стави во вода за долго време, бидејќи тоа е само наменета за да се заштитат од дожд и влага. Не штрајк на производот, така што нема да предизвика до неповратно оштетување. Во прашање е толку остри дека мора да бидете внимателни кога го користите. И не дозволувајте деца да си играат со него.

Главните својства

Емитуваат Боја:
multicolor, топло бела
Тип На Објект:
Монистра
Водоотпорен:
Yes
Обликот:
самовила
Број На Модел На:
Сончевата светлина string
Бренд Име:
coolo
Напон:
6V
Извор На Енергија:
Сончевиот
Приклучок Тип:
Никој

Избор на купувачот