5pcs Висок Квалитет HC-SR501 се Прилагоди Инфраред ПИР Сензор за Движење Детектор на Модул За Малина пи или Arduino
Ново

5pcs Висок Квалитет HC-SR501 се Прилагоди Инфраред ПИР Сензор за Движење Детектор на Модул За Малина пи или Arduino

DEN 168.00

Во форма достапна за нарачката


Главните својства

Бренд Име:
SZYTF
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Biosensor
Материјал:
полимер
Број На Модел На:
РК-SR501
Употреба:
ниво сензор
Теорија:
Оптички Сензор
is_customized:
Yes
Излез Модел Категорија:
прекинувачот за светло
Работи:
Вакуум Сензор
Сензор категорија:
Позицијата На Сензорот
Материјал:
Мешавина

Избор на купувачот