R-090 Викторија Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle лабава бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките Гроздобер фустани Сопствени направени
Ново

R-090 Викторија Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle лабава бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките Гроздобер фустани Сопствени

DEN 7440.00

Во форма достапна за нарачката


, Големина : Било која големина на располагање, вклучувајќи мали,средни,големи,и плус големина/прекумерно
Големина На Табелата
Гр Големина
НИ Големина
Велика БРИТАНИЈА Големина
Кина Големина
Bustcm
Половината(cm)
Хип(cm)
32
4
6
xs
82
66
90
34
6
8
S
86
70
94
36
8
10
М
90
74
98
38
10
12
L
94
78
102
40
12
14
XL
98
82
106
42
14
16
XXL
102
86
110
2, Боја : следните боја е бојата на одборот на тешки сатен. Може да се земе како референца. И ако го изберат друг материјал како chiffon, свила сатен, ние, исто така, може да обезбеди точна боја одбор за вас.
Забелешка : Различни LCD покажува малку поинаква боја.Ако не можете да прифати боја разлика,ве молиме да бидат сериозни за тоа.ви благодариме!

Главните својства

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL
Пол:
Жените
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Шаблон Тип:
Цврста
Деколте:
Slash вратот
Стил:
Готски
Sleeve Стил:
Одблесокот Ракав
Бренд Име:
Einzig
Сезоната:
Есен
Фустани Должина:
Кат Должина
Декорација:
Копче
Половината:
Природни
Материјал:
Синтетички Кожа,Полиестер
Силуета:
Лабава
Број На Модел На:
R-090
Знаци:
Reenactment Театар Викторија Edwardian

Избор на купувачот