Бесплатен Превозот 686976-001 686976-501 за probook HP 6570B 8570P лаптоп плоча QM77 работи добро
Ново

Бесплатен Превозот 686976-001 686976-501 за probook HP 6570B 8570P лаптоп плоча QM77 работи добро

DEN 3101.00
DEN 3648.00

Во форма достапна за нарачката


Answer : ___________________________ NOTE : пакетите не вклучуваат CMOS батеријата. ако сакате CMOS батеријата, изберете HK пост
1,рок на Плаќање : T/T и запад унија.
2,Гаранција : 30days. ( да биде валиден, како што се на cargos)
Забелешка : ако најдете било какви проблеми како што се добие cargos во рок од 3 дена, тоа е прифатливо
за да го промените нови (купувачите плаќаат само еден начин); доколку во рок од гаранција, може да се
да ги испратите назад за поправка за слободни(плати и начин)
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1, прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2, Вториот, бидете сигурни за користење на оригиналните фан
3, Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4, Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5, Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.
1,Превозот време
Нормално време е од 10 : 3012 : 00 часот, 19 : 3021 : 00pm( вклучувајќи ги и одмор)
2, Превозот Рок
Во рок од 2 килограми,DHL ПРОЗОРЦИ Fedex ТНТ ЕМС. Повеќе од 2 килограми, DHL ПРОЗОРЦИ и "Федекс" е на
најдобро. Покрај тоа, исто така можете да appiont терминот сакате.
3,Frieght
на превозот надомест е предмет на спедитор е цитат истиот ден.

Главните својства

Чипсет Производител:
Intel
Хард Диск Интерфејс:
OC
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,VGA
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
686976-001
Форма Фактор:
CEB
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
FSB / ХТ:
OC
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Чипсет:
AMD
Бренд Име:
OnePino
Тип Socket:
PGA988
Меморија Тип:
DDR3
Меморија канал:
Три
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB

Избор на купувачот