1Set Отворено Безжична Соларни Двојна Инфраред Сензор ПИР со Единствен Глас Alertor IP65 Водоотпорен Дизајн, Звук & Светлина Алармантна
Ново

1Set Отворено Безжична Соларни Двојна Инфраред Сензор ПИР со Единствен Глас Alertor IP65 Водоотпорен Дизајн, Звук & Светлина

DEN 2751.00
DEN 3355.20

Во форма достапна за нарачката

АВТОМОБИЛ Леќа станува лесно валкани кога се користи на отворено, па ве молиме да проверите на објективот од време на време, со цел да се избегне аларм пропушти предизвикана од ниска чувствителност од валкани леќа. Со еден збор, тоа е стабилна во работата и напредни во функција, во комбинација со неговата IP-65 вода доказ дизајн, тоа е погоден за работата во тие области треба звук и светлина потсети како што се шуми, висока тензија пол, парк, магацин и доковите итн.4 m
Алармот период : 2s
Енкодирање : PT2262/EV1527 итн
Фреквенција : 315/433 MHz итн
Алармот ЛЕР : Висока црвено светло/сини led
Аудио излез : 90db на 30cm
RFI / ЕМИ заштита : 0. Човечкото тело или автомобили по кои се вливаат од дожд може да понуди многу малку температура јаз за откривање, па чувствителност ќе се спушти многу.9 V
Температурна компензација : Дигитални
Оперативен температура : -30/+50 Centigrade
Работата на влага(RH) : 95%
Осетливост : 2 P Факултативна
Детекција на брзина : 0. ДОЖД Инсекти ќе предизвика лажна аларм кога тие се искачи во детектор или остане на леќа, додека оние кои престојуваат надвор од детектори не може да се активира аларм. Нашата надворешна ПИР усвојува двојно обложени екран светлосни сензори систем, кој е многу ефикасен за скрининг на мешање на светлината. Овој детектор на усвојува многу напредна технологија како што е подолу : директна анализа на технологија за да се упад ПИР сигнал од digital high-speed микро-процесор; dual-polarities препознавање, директна прилагодување на дигиталниот сигнал чувствителност; филтрирање на технологија за да се меша зраци од мулти ПИР канали итн.5 m/s
Радио емисија : >=200m ( Отворен простор)
Големина : 210*80*190mm
Анти оган : Пламен-отпорни АБС материјал
Откривање спектар : 12m*12m 110°(Стандарден Објектив) 12m*12m 110°(Пет Леќа)
.
Краток Вовед : Ова е извонреден дигитални надворешна aux-моќ ПИР alertor со звучна и светлосна индикација, кои може да се избегнат надворешни влијанија, од сонце, влага, прашина, инсекти и правец, исто така,. СОНЦЕ Високо плевели и храсталак во откривање спектар може да бран во правец и да предизвика лажен аларм, особено за оние детектори кои работат во хоризонтална фан област, па се задржи сечење на плевелите и храсталак.
Технички Параметар
Батеријата големина : 3. ПЛЕВЕЛИТЕ Ненадејна rainstorm може да се излади топла теренот патот, или површината на други патишта брзо. И ве молам усвојува строго запечатени компоненти на оние drilled дупки или стакло лепак околу детектор. Производ Функција :
1, четири пасивни инфрацрвена технологија за откривање
2, мулти-ниво на сигнал за обработка на софтвер со користење на вештачка интелигенција технологија, сеопфатна анализа и обработка на сите видови на лажни позитиви
3, глас потсетам на функција, може да се прилагоди на различни предупредување глас
4, професионални водоотпорен дизајн, апликација и отворено целосно секоја прилика
5, двоен филтер систем, силна светлина пречки
6, пет превенција техника на дигитални анализа
7, соларна технологија на полнење
8, висока осветленост флеш, повеќе ефект на одвраќање
9, со H/L стекнат избор
10, единствен целосен опсег на температурна компензација технологија
11, силен отпор на мешање на електромагнетна радијација
Општ Вовед За Надворешна Примената на Овој детектор е извонреден во функција, но следниве известувања може да се направи Директна или како одраз на сончевата светлина не е добро за детектор на работа, обидете се да ги избегне за време на инсталацијата.

Главните својства

Број На Модел На:
PH-40-ТИ ГОДИНИ
Бренд Име:
qiaoandianzi
четири пасивни инфраред откривање :
мулти-ниво на сигнал за обработка на софтвер со користење на вештачка интелигенција
соларна технологија на полнење:
двоен филтер систем, силна светлина пречки
Чувствителност:
2P/3P Факултативна
гласовен аларм:
>95dB
Флеш Алармот:
Аларм со светкави strobe
глас потсетам функција:
може да се прилагоди на различни предупредување глас
професионални водоотпорен дизајн:
апликација и отворено целосно секоја прилика
со H/L стекнат избор:
домашно милениче превенција техника на дигитални анализа
RFI / ЕМИ заштита:
>30V/m 500MHz
Оперативен напон / тековни:
3.6 V/DC 20uA со соларна технологија на полнење

Избор на купувачот