10pcs Авто LED 1157 BAY15D 3W КОЧАН Конкавна Леќа Експлозија Strobe Трепка 12V P21/5W Автомобил Кочница/Претвори Сигнал Крушка Светилка
Ново

10pcs Авто LED 1157 BAY15D 3W КОЧАН Конкавна Леќа Експлозија Strobe Трепка 12V P21/5W Автомобил Кочница/Претвори Сигнал Крушка

DEN 466.08

Во форма достапна за нарачката


Опис на производот :
1,Производите со користење на чип СМД, дизајн го прави инсталацијата на повеќе едноставни и брзи, дизајн на Производот за да се избегне автомобил во процесот на возење
излезниот напон 10-13v напон нестабилност предизвикана од атипична светлина, широк агол и висока осветленост;
2, Светлина, без одлагање, висока чистота боја, со висока светлина проницаемост;
3, LED емитуваат светлина диоди, мала потрошувачка на енергија, може подобро да ја заштитите theautomobile коло;
4, ПРЕДВОДЕНА нема филамент, добри топлина дисипација, ниска струја, ниска топлина, коло на возилото не е лесно оксидација;
5, силен шок отпор, ниска температура се зголеми, е новата генерација на цврста состојба извор на светлина со револуционерен;
6, ќе се применуваат DC 1013 V.
Инструкции за инсталација :
Нема потреба да ги менувате коло, да го замените оригиналниот традиционалните стакло крушка, се обрне внимание на оригиналниот сијалица температура е релативно висока, за да се спречат изгореници!
При инсталирањето на производот димензии се обрне внимание на инсталација позиција во врска со големината на просторот, внимателно притиснете, не се притисне на LED чип,
па како да се избегне оштетување. LED има позитивни и негативни поларитетот, не е светла, повторно инсталирајте thedirection;
Пакет се вклучени : 10 Pcs X Сврти/кочница јачина на светилка : 3 W SMD Трепка 1157 BAY15 D P21/5 W

Главните својства

Емитуваат Боја:
Сино, Кристално Сина, Зелена, Црвена, Бела, Розова
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Интерфејс Тип:
BA15D (1157)
Wattage:
3w
Објектот Тежина:
15G
Име На Модел:
1157 BAY15D 3W КОЧАН
Бренд Име:
youe блескаше
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Температура На Боја:
6500K
Lumens:
900LM

Избор на купувачот