Нови пристигнување Дијамант Бои Магнет Мачка Очи Гел лак УВ Помине Гел лак Сјајот Гел Лак Долготрајни Гел
Ново

Нови пристигнување Дијамант Бои Магнет Мачка Очи Гел лак УВ Помине Гел лак Сјајот Гел Лак Долготрајни Гел

DEN 108.00
DEN 123.84

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики:
-Квалитетот е наш 1 приоритет.
-Светлина, речиси и да нема мирис (само горниот слој и фондацијата имаат умерена мирис), што се применува само органски текстура за да се заштити вашето здравје.
-Боја ќе ги грее до 30 дена.
-Hotting бои се опционални, погоден за сите прилики.
Чекор по Чекор :
1.-Обликот на ноктите. Лесно удар на површината на ноктите плоча. Дезинфенкцирам.
2.-Нанесете тенок слој на фондацијата од cuticle за слободни работ (не заборавајте да ја запечати работ на ноктите). Лек на ноктите под LED светло за 10 секунди или УВ светло за 2 минути.
3.-Нанесете тенок слој на Впие-Оф Гел лак во боја на избор. Капа слободен раб. Лек :
30 секунди во LED Светилка, или 2 минути во УВ ламба.
4.-Се повторува на 2-ри тенок слој на впие исклучување Гел лак за нокти. Лек под LED светилка за 30 секунди или УВ светло за 2 минути.
5.-Нанесете тенок слој на Врвот на fiat. Капа слободен раб. Лек : 30 секунди во LED светилка.
6.-Отстрани вулгарен остатоци на ноктите со чистење. Потоа, ќе се применуваат јадев cuticle масло да се rehydrate влага во cuticle и кожата околу ноктите.
За Да Отстраните :
-1. Натопете исклучување на ноктите во акрилик смена за околу 5 минути,
-2. Rip по целиот дел на ноктите глеѓ нежно на секој ноктите.
Пакет :
Нето Тежина : 10ml
Забелешка: Бидејќи некои од боја е многу светлина, ве молиме да аплицирате на ноктите гел на ноктите, а потоа можете да го видите на правилна боја исто како и опис.

Главните својства

Бренд Име:
БУ-Bauty
НЕТО-WT.:
10ml
Тип:
УВ Гел
Број На Модел На:
M0875-01
Количина:
1pc
Состојка:
Смола
Тип На Објект:
Гел На Ноктите
Состојка:
Смола
Тип На Објект:
Ув Гел На Ноктите
Тип:
Мачка очи УВ гел на ноктите
Сушен Со:
LED или УВ Ламба
Предност:
Здрав и Еко-пријателски
Траен Период:
3 Недели или Над

Избор на купувачот