Голем 3D Печатач Сите Метална Рамка Xinkebot Orca2 Cygnus Двојна Екструдер 3D Печатач 1.3x1.3x1.6ft Изгради Големина од 0,05 mm Резолуција
Ново

Голем 3D Печатач Сите Метална Рамка Xinkebot Orca2 Cygnus Двојна Екструдер 3D Печатач 1.3x1.3x1.6ft Изгради Големина од 0,05

DEN 81552.00

Во форма достапна за нарачката


Гаранција Политика
Производи купени од XINKEBOT се оправдани за да бидат ослободени од дефекти во материјалите и изработката под нормална употреба за период од три/шест месеци од датумот на оригиналната набавка на телефонот.
Гарантен Период
· Метални рамки : шест (6) месеци од датумот на нов производ е првиот доставени до оригиналот на крајниот корисник по се купи.
· Делови : три (3) месеци од датумот на нов производ е првиот доставени до оригиналот на крајниот корисник по се купи.
Исклучувања
Гаранцијата не опфаќа физички оштетувања причинети од незгода, злоупотреба или злоупотреба, или здобиени од неправилно ракување за време на превозот, како и нормална употреба и абење во употреба на производот.
Тоа исто така не се однесува на прибор (вклучувајќи филамент гајтанот носителот) или потрошен материјал (вклучувајќи загрева кревет површина).
*Оваа гаранција не е transferrable и ги опфаќа само оригиналниот крајниот корисник набавувачот.
Се Враќа & Наплата Политика
Ви благодариме за купувањето од нас. Ние секогаш сакаме да се биде среќен со тоа. Сепак, ако треба да се вратите на некој објект, ние сме тука да ви помогнеме.
Се враќа
Имате 7 (седум) календарски дена за да побарате враќање на пари и 30 календарски дена за да се вратите на некој предмет од денот сте го добиле.
За да се квалификува за враќање на вашиот објект, мора да се во иста состојба во која сте го добиле тоа и вашиот пакување мора да биде во оригинално пакување. Ве молиме да се осигурате дека објектот ќе си се враќаат е спакуван со сите делови и додатоци кои беа вклучени кога ќе ги добиле.
Надоместоци
Откако ќе го добиете вашиот објект, ние ќе ги испита тоа и да ве известува дека добивме вашата врати објектот. Ние веднаш ќе ве извести за статусот на вашиот наплата по инспекција на објектот.
Ако вашето враќање е одобрен, на враќање ќе се поведе веднаш да оригиналниот метод на плаќање. Ќе ги примат средствата во рамките на одреден износ на дена, во зависност од политиките на Ali Express.
Превозот
Ќе биде одговорен за плаќање на вашиот сопствен превозот на трошоците за враќање на вашиот објект. Трошоците за превозот се неповратни.

Главните својства

боја:
Еден Екструдер Само, Додадете Двојна Екструдер
Бренд Име:
XINKEBOT
Број На Модел На:
Orca2 Cygnus (Надградена Верзија)
Брзината На Печатење Во Боја:
20-180mm/s
Број На Модел На:
Orca2 Cygnus
технологија на печатење:
FDM
Изградба На Волумен:
400 x 400 x 500 mm
Резолуција:
0.05 - 0.25 mm
dual екструдер:
факултативна
Млазницата Дијаметар:
0.4 (стандардно)/0.6/0.8
Авто Израмнување:
Yes
загреан кревет:
Yes
Поддршка Filaments:
PLA, ABS, КОЛКОВИТЕ, TPU, PVA и др.
Поддржани Режење Софтвер:
Cura (се препорачува), Simplify3D, Repetier-Домаќин и др.

Избор на купувачот