Нови 40pcs/многу CR2032 Јазичиња Лемење Нога Лемење, Заварување Батеријата Монета Батерии 210mAh 3V Копчето До 2032 Мобилен Батеријата Фабрика
Ново

Нови 40pcs/многу CR2032 Јазичиња Лемење Нога Лемење, Заварување Батеријата Монета Батерии 210mAh 3V Копчето До 2032 Мобилен Батеријата

DEN 767.52

Во форма достапна за нарачката

40pcs/многу CR2032 Јазичиња Лемење Нога Лемење, Заварување Батеријата Монета Батерии 210m Ah 3 V Копчето До 2032 Мобилен Батеријата Фабрика исто така, Може да биде познат како : CR2032 BR2032 DL2032 SB-T15 EA2032 C ECR2032 L14 L2032 CR до 2032 Предупредување : ве Молиме чувајте ги овие и други батериите подалеку од Деца. Модел : CR2032 Напон : 3 V Капацитет : 210m Ah Сертификација : MSDS Производи карактеристики : ова литиум манган копчето батеријата е основно батеријата, не може да биде обвинет, номинален напон е 3 V, престанок напон е 2 V, својата standardl работат на струјата од 0.1-0.2 м-р. Таа користи многу стабилна хемиски својства на манган диоксид како катоден материјал, користење на многу високо-моќ литиум метал како анодна материјал. Просечниот годишен капацитет за намалување на батерии е повеќе од 2%, долг работен век. На батерии користете полу-затворен структура со висока безбедност. Овие Литиум-манган копчето батерии можат да работат со температура спектар -20 до +60 целзиусови степени под нормални услови. Цел : да се Види, компјутер, калкулатор, IC картички, електрични копчето,PC плоча и други електрични производи. Гаранција : 2 години гаранција за квалитет. Пакет се Вклучени : 40 парчиња на CR2032 Заварени Нозе 2-pin Монета Батерии.

Главните својства

Номиналниот Капацитет:
210mAh
Бренд Име:
MICKTICK
Номиналниот Напон:
3.0 v
is_customized:
Yes
Големина:
20*3.2mm
Тип На Батерија:
LiMnO2
Број На Модел На:
CR2032
Работна температура:
-40 до +45 степен целзиусови степени
Број На Модел На:
2 Лемење Нозе Pin 3V CR2032 Копчето Мобилен Батерии
Број На Модел На:
40 парчиња на CR2032 Јазичиња 3V Копчето Батеријата
Сертификат:
SGS/ROHS/CE/MSDS/UN38.3/IOS9001
Батерија:
NO

Избор на купувачот