Природни емералд зелена Прстен Природни скапоцен камен forefinger 925 sterling silver трендовски Домот Среќен цвет жените партија Накит
Ново

Природни емералд зелена Прстен Природни скапоцен камен forefinger 925 sterling silver трендовски Домот Среќен цвет жените партија

DEN 2879.52

Во форма достапна за нарачката


Природни емералд зелена Прстен Природни скапоцен камен forefinger 925 sterling silver трендовски Домот Среќен цвет жените партија Накит e Прстен
НАЈДОБРИ СЕ ИЗБЕРЕ ЗА ВАС И ВАШИОТ ЉУБОВНИК
Метал : Цврсти 925 Сребрен Метал Површински Третман : Platinum Позлата скапоцен камен Име : Природни emerld скапоцен камен Големина : 3мм скапоцен камен Одделение или Боја : Црна скапоцен камен Потекло : Кина скапоцен камен Третман : Никој скапоцен камен Намалување на : Плоштадот Намали Прстен Големина : од 7 до 12, САД стандард Прилагоди : Да
e

Главните својства

Прстен Големина:
5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9.5, променливи во големина, 10, 10.5, 11
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
BJ17060589
Главниот Камен:
Емералд
Метали Тип:
Сребро.
CertificateType:
Gem Оценување Центарот на Пекинг Универзитетот
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Бренд Име:
LUKENI
Поставување Тип:
Prong поставување
Страна Камен:
Никој
Метал Печат:
925,Фунта
Обликотшема:
Круг
Пол:
Мажи
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Број На Модел На:
L-030

Избор на купувачот