10M LED Самовила Светла Батеријата Управува со Тајмер Далечинско Dimmable,Водоотпорен Ѕвездена String свадба декорација божиќ Гарланд
Ново

10M LED Самовила Светла Батеријата Управува со Тајмер Далечинско Dimmable,Водоотпорен Ѕвездена String свадба декорација божиќ

DEN 725.00
DEN 763.20

Во форма достапна за нарачката


Самовила светлата се создаде магичен осветлување искуство за вашиот дом, бизнис, забава, свадба и Божиќ . Тоа е флексибилен бакарна жица е совршен за позиционирање на светлата за било декоративни проект. АА батерија управувана string светла со далечински тајмер dimmable.
- Преносни и удобен како напојува од батерија наместо на AC/DC Адаптер. Светлата се опремени со АА батерија случај ( 3pcs АА батерии се потребни, НЕ се ВКЛУЧЕНИ ), го прави многу преносни да го носите и користите секаде ви се допаѓа.
- IP67 водоотпорен : И бакарна жица и батеријата случај има IP67 водоотпорен капацитет, сега можете да го користите string светла не само внатрешна но исто така и на отворено. Самовила светлата е секогаш популарна декоративни светилки за bedoorm, ресторан и продавници, повеќе од тоа што сега тоа е, исто така, совршена декорација за патио, двор, порта, двор и многу повеќе отворено сценарија, само користење вашата имагинација.
- Ефикасна и ЕКО-пријателски : ѕвезденото string светла нема да се прегрее и да остане кул по подолг период на употреба, што го прави безбеден и сигурен. Тајмер функција нека самовила светлата за 6 часа и исклучување на уредот за 18 часа дневно кога се вклучи.
- 8 осветлување начини : Уморни од статички осветлување ефект? Зошто да не се промени осветлување на владата? 8 начини вклучува : Комбинација, Во бран, Секвенцијален, Slo glo, си поигруваше/Flash, Бавно исчезнат, Трепкане/Flash, Стабилен На. Лесно да се контролира со 13 копче на далечинскиот.
- Dimmable : го Користите копчето на далечинскиот управувач за да го прилагодите нивото на осветленост на светлата.
Спецификација :
- Должина на : 33ft/10m;
- Материјал : бакар жица, 100 Led диоди
- Боја : Топло бела
- Напојување : 3 Pcs АА батерија ( НЕ се ВКЛУЧЕНИ )
Пакет Содржи :
- 33ft 100 LED бакарна жица string lights x 1pcs;
- Водоотпорен батеријата случај x 1pcs;
- 13 копче на Далечинскиот x 1pcs; (Remote вклучуваат батеријата)

Главните својства

Емитуваат Боја:
топло бела
Употреба:
празник
Глава Број:
51-100 глава
Празник Име:
Божиќ
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Спална соба
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
100LED
Должина:
100cm
Е dimmable:
No
Музика:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Бренд Име:
AUSIDA
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Светлина:
0603
Напон:
5v
Тело Материјал:
Бакар

Избор на купувачот