DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички RS232 / RS485 врата пристап IP 66 близина читач на картички со црна боја
Ново

DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички RS232 / RS485 врата пристап IP 66 близина читач на картички со црна боја

DEN 765.00
DEN 804.96

Во форма достапна за нарачката


DWE CC ЗА контрола на пристап на читач на картички RS232 / RS485 врата пристап IP 66 близина читач на картички со црна боја
Општа Карактеристика
Фреквенција : 125khz
Интерфејс : wiegand 26bits, wiegand 34 битови, RS232, RS485 факултативна
Боја : црна (стандардно); бела (изборен)
Поддршка EMID чип картичка Забелешка : читателот со RS485 интерфејс поддржува само работа и да се поврзете со RS485 контролер, и го праќа на бројот на картичката. Тоа не поддржуваат RS485 USB конвертор. Ако ви треба на читателот да испратите бројот на картичката директно кога се поврзете со КОМПЈУТЕР, ве молиме контактирајте го задржиме тим за продажба директно за цел линк.
Функција
Податоци Во Реално Време Трансфер
Со Вода-Доказ Функција
Црна и боја на слонова коска бела боја факултативна
Две фреквенција 125khz или 13.56 mhz факултативна
Четири излезен интерфејс задолжително.
Параметар
Wiegand 26bits/ Wiegand34bits Стандарден Формат на Податоци Излез
Помалку од 0.2 вториот Одговор Брзина
5-10cm Близина Опсег
Амбиентална Температура : -25ºC да 75ºC
Амбиентниот Влажност : 10%-90%
Вграден-Антена за
Вграден LED (Двоен LED Боја)
Вграден-во Гласен Звучник (Ѕвончето)
DC 9 V-16 V Работен Напон. Стандард 12 V, 70m A Работат на струјата
100 Метри Комуникација На Далечина
Големина на : 115*76*18(mm)
Аудиовизуелни индикација : Кога регистрирани картичка е претставен на читателот, на црвениот LED трепка зелено и се огласува звучен сигнал.

Главните својства

боја:
125khz wiegand 34, 125khz rs485, 125khz rs232, 125khz wiegand 26
Бренд Име:
DWE CC RF
Број На Модел На:
D202 rfid читач
Фреквенција:
125khz црна читач на картички
Напон:
9 to 16V, standard 12V
Близината Опсег:
5cm-10cm
Излезен формат :
wiegand 26/ wiegand 34/ RS232 / RS485
Водоотпорен:
IP 66
модел за управување со:
картичката управување со
Функција:
пластични школка reader
Големина:
115X76X18mm
функција 1:
вратата пристап читач на картички цена
функцијата 2:
ip 66 близина читач на картички

Избор на купувачот