Швајцарија BINGER Види Мажите 2017 луксузен бренд Автоматски Механички машки Часовници Sapphire Машки рачен часовник reloj hombre B1176G
Ново

Швајцарија BINGER Види Мажите 2017 луксузен бренд Автоматски Механички машки Часовници Sapphire Машки рачен часовник reloj hombre

DEN 4414.00
DEN 8654.40

Во форма достапна за нарачката


Pacel вклучуваат : Види + Binger кутија + Бесплатна точка ( a види алатка) За да се види со Јапонија SEIKO Механичко Движење и Sapphire Прозорец Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија. со англиски настава книга заедно .Надвор кутија се покрие со меур заврши така.Ние и ветуваме го види да не се наштети на превоз 12-месечна Гаранција

Боја на екранот
Детали екранот
Продавница екранот

Главните својства

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Случај Обликот:
Круг
Функција:
Отпорен На Вода,Шок Отпорни,Авто Датум
Dial Дијаметар:
42mm
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Број На Модел На:
B1176G
Стил:
Луксуз
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
21mm
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Кутии & Случаи Материјал:
Дрво
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Бендот Должина:
22cm
Случај Дебелина:
9mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Движење тип:
Јапонија движење

Избор на купувачот