SUNNECKO 8 инчи Готвач е Нож Јапонски Челик VG10 Core Остар Нож Месо се Сече Дамаск Кујнски Ножеви G10 се Справи со Готвење Алатки
Ново

SUNNECKO 8 инчи Готвач е Нож Јапонски Челик VG10 Core Остар Нож Месо се Сече Дамаск Кујнски Ножеви G10 се Справи со Готвење Алатки

DEN 2304.00
DEN 4799.52

Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте на "Sunnecko" Професионални Прибор Продавница! Како Директна Фабриката за Производство, Ние Снабдување на Најдобрите Производи и Најдобри Услуги за вас, ви посакувам Прекрасно Шопинг Искуство Тука!
SUNNECKO 8" инчи Готвач е Нож Јапонски Челик VG10 Core Остар Нож Месо се Сече Дамаск Кујнски Ножеви G10 се Справи со Готвење Алатки
Спецификација :
Име на производ : 8 инчен Готвач е Нож
Производот Категорија :
Сечилото Материјал : 73 Слоеви Јапонски Дамаск Челик и Челик VG10 Core Сечилото
Рачка Материјал : Висок Квалитет G10 Рачка, го користите за долго време не да ги искривуваат, а не да се намали и да не се избледени
Производ Параметри : Нож Тежина-230g, Должина на Ножот - 8 "/ 203mm, нож Должина-13"/ 330mm, Ножот Дебелина-2.2 mm
Силен Ритам : 59-60 HRC
Острината : Ниво на Сечење Сила со 6.0-8.0 N Меѓународниот Стандард
Занает : Ammer Stria Фалсификувани Обработка
Карактеристики :
Мека Тежина,
Остри и Трајни,
Супер Анти- ' рѓа
Пакетот Вклучува :
1 x 8 инчен Готвач Нож
Претпазливост :
1. Ве молиме чувајте го подалеку од деца.
2. Немојте да се задржи на работ и да се укаже на нож цел да се луѓе.
3. Ве молиме не го фати нож од рака кога нож паѓачкото.
4. Ве молиме чисти и суви нож по користење, и поставете го на суво место.
5. Сечилото е многу остро, ве молиме да не го користите прст да ги тестираат нож острина.
6.Ве молиме не користете нож за да се намали коска, замрзнато месо и други тврди работи.
ОБРАБОТКА :
Ние ќе процес наредби истиот ден уплата, и ние прифаќаме многу плаќање видови, како Alipay, Виза, Мастеркард, Western Union, итн.
ПРЕВОЗОТ :
1. Нарачки ќе брод од следниот ден по уплатата била исчистена, а пратката може да бидат подготвени од страна на кралството Холандија Пост, Сингапур Пост, EMS или DHL.
2. Но, различни превозот метод ќе имаат различни превозот цена, некои можат да бидат слободни, а некои треба друг бесплатно, како изразат ЕМС или DHL.
3. Стоките ќе бидат испорачани на товарни спедитор првиот и ќе се околу 2 до 3 дена да се ажурира на превозот вести.
4. Ве молиме бидете сигурни дека ќе ни даде вашата полно име ако вашата земја е за Русија, и ве молиме, напишете точната адреса за испорака, тоа ќе ви помогне да помине парцела успешно.
СЛЕДЕЊЕ :
Сите парцели испрати надвор од нашата продавница ќе имаат целосен следење на информации, можете да купуваат предмети на нашата продавница без никакви грижи.
ПОВРАТНИ информации :
1. Вашиот фер и чесни преглед е она што ние го очекуваме да, тоа ќе се задржи ни прави напредок!
2. Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме љубезно ни даде некои позитивни повратни информации (како 5 ѕвезди).
3. Ако било да се жалат на стоката која сте ја добиле, ве молиме ги споделите со нас и ние ќе ви ги понудиме најдобро решение.

Главните својства

Тип:
Ножеви
сертификација:
CIQ,CE / ЕУ,SGS
Бренд Име:
Sunnecko
Нож Тип:
Готвач Ножеви
Број На Модел На:
00201701103
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Дамаск Челик
Име на производ:
8 Готвач Нож
Сечилото Материјал:
Јапонски VG10 Челик Сечилото
Рачка Материјал:
G10+S/S
Тежина:
230g
Должина На Ножот:
8/ 203mm
Нож Должина:
13/ 330mm
сечилото дебелина:
2.2 mm
Силен Ритам:
59-60HRC
is_customized:
Yes
Сечилото Ширина:
45mm

Избор на купувачот