Висока прецизност ласерско гравирање машина 3D печатач пишување и цртање механичка рака
Ново

Висока прецизност ласерско гравирање машина 3D печатач пишување и цртање механичка рака

DEN 97920.00

Во форма достапна за нарачката


Мултифункционален интелигентен робот рака пишување calligraphy и цртање 3 D печатење ласерско гравирање механичка рака
Параметри
Број на оски
4
Товар
500g
Максимална водат растојание
320mm
Повторливост прецизност
0.2 мм
ИД
УСБ(USB-to-UART)/ WIFI/ Bluetooth
Напон
100 V-240 V, 50/ 60 Hz
Моќност
12 V / 7А DC
Моќност
60 W Max
Работа ТЕМП
-10℃-60℃
Оската на движење параметар
Оска
Работен опсег
Максимална брзина (работа оптоварување 200g)
Оска 1 база
-135°до +135°
320°/ s
Оска 2 големи рака
0°to +85°
320°/ s
Оска 3 мала рака
-10°до +95°
320°/ s
Оска 4 ротација
+90°до -90
480°/ s
Физички карактеристики
Тежина
4 KG
Основната големина
158mm*158mm
Материјал
Алуминиум Легура 6061, ABS Инженеринг Пластика
Контрола кутија
Dobot Интегриран Контролер
Rotbot Инсталација
Десктоп
Пакување спецификација (L * w * h)
330mm*224mm*307mm
Софтверски апликации
Софтвер
Dobot Studio, Repetier Домаќин Grbla Controller3.6, Графички Програмирање
SDK(software development kit)
Протокол за комуникација, Dobot Библиотека
Продолжен I/O интерфејс
1.I/O*10 (само за аналоген сигнал текст или пулсот излез)
2.Контролира напон 12 V излезна порта *4
3.ИД(UART, Ресетирање на 12 V.3.3 V и два I/O вклучени)
4.Продолжен stepper моторни интерфејс *2
Крајот-на-рака инструментално
3 D печатење
Големина(L*W*H)
150 MM*150 MM*150 MM
Материјал
PLA
Резолуција
0.1 MM
Ласерска
Потрошувачка На Енергија
500mw
Тип
405nm(Сина ласерски)
Моќност
12 V, TTL активирањето
Пен носителот
Пенкало Дијаметар
10мм
Морон
Морон Дијаметар
20mm
Притисок
-35 Kpa
Ноктот
Опсег
40mm
Вози режим
Воздух-управувана
Грчевито држејќи се за способност
8 N

Главните својства

боја:
Примерок, Lunxcy
Број На Модел На:
LY
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
MISIMI
is_customized:
Yes

Избор на купувачот