Kuangmi Жените Спорт Заштитник Компресија Зглоб Поддршка Ракав Дланка Рака Подготвуваат Карпален Тунел олеснување на болката денот на Благодарноста подарок
Ново

Kuangmi Жените Спорт Заштитник Компресија Зглоб Поддршка Ракав Дланка Рака Подготвуваат Карпален Тунел олеснување на болката

DEN 575.52

Во форма достапна за нарачката


Врвка за околу Проблемите : -Вториот повреди предизвикани од strenunious вежба -Scuffing и вирус на рачниот зглоб и дланката -Хронична болест на зглобовите или дланка -Болки или замор поради долго време движења Ефект : се Обезбеди удобно и единствен притискање на заштита;мека ткаенина е дише и топло,кој може да се заштити рачниот зглоб и дланката подобро и да се промовира обновување на болка и повреди на рачниот зглоб Опсег на Примена : Лигаменти вирус,Коска хиперплазија на простатата,Здравствена заштита,Дневни топло и заштита Дизајн Карактеристики : ☞Ткаенина-Мека,топла,двојно вентилирани ☞Работ-мека и висока еластичност дизајн за да се обезбеди удобност и против пролизгување кога тоа носи ☞за Шиење-ергономија☞Според мерење и анализа на рака видови, од различни луѓе,на специфичен дизајн е за да се обезбеди тоа одговара на рацете подобро
Материјали : Најлон & Spandex & Латекс Боја : Црна Димензии : S & M & L Спецификација :
Оваа еластична поддршка протези обезбедува ефективна поддршка за оштетените мускули, лигаменти, и извртени или слаби зглобови.
Оваа поддржува се удобни за носење и се погодни за секојдневна употреба, како и на повеќето спортски активности.
Почитувани купувачи, ве молиме имајте во предвид Кога ќе го добиете производот, имате било какви прашања, прво на сите, ве молиме контактирајте со нас. Затоа што : 1. Спорот не е единствениот начин да се реши проблемот, и ќе ја изгуби подобро по-продажбата на услугата 2. Остави негативни повратни информации и не може да ги реши сите проблеми .и ќе ја изгуби подобро по-продажбата на заштита, Па ве Молиме да се поврзеш со нас ПРЕД да се отвори расправа, или ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. 100% задоволството на клиентите е нашиот компанија да ги извршуваат цел.

Главните својства

Големина:
L, M, S
Бренд Име:
Kuangmi
Број На Модел На:
wKM3373
Применливи Луѓе:
Возрасни
Материјал:
Најлон & Влакна
Тип На Објект:
Компресија На Зглобот Поддршка На Спортски Wristband Bracer Рака Дланка Заштитник
спортски тип:
Бокс,Кревање,Powerlifting,Салата,Crossfit,Одбојка,Кревајќи
идеален за:
Карпален Тунел,Артритис,Tendonitis,Sprains,Олеснување На Зглобот Болка,Bursitis
Функција:
Компресија,Еластична,Ниска Профил,Дише,Топло
Големина:
S & M & L
боја:
Црна
Возраст:
Возрасни & Youth & Деца & Универзална
Пол:
Жените & Мажи
Сезоната:
Сите Сезони

Избор на купувачот