Мини LCD Дигитален Затворен Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар Часовник Биро Метеоролошка Станица DC102 Со Магнетни Стојат
Ново

Мини LCD Дигитален Затворен Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар Часовник Биро Метеоролошка Станица DC102 Со Магнетни

DEN 336.00
DEN 479.04

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики : Модерен тип затворен биро термометар со hygrometer. Се изгради во истрагата за чувство на внатрешна температура. Голем LCD дисплеј, лесно да се чита. Автоматски ја прикажува температурата & Внатрешна влажност. Мемориран MAX/МИН внатрешна температура и влажност вредност автоматски Температура единица : °C или °F, Часовник и секојдневниот аларм функција, време дисплеј 12/24 часа. Со назад застане и магнетното стапче на задната страна, погодно за место Широко се користи за мерење на температурата и влажноста на воздухот во куќи, канцеларии, работилници, школи, пазари, магацини, и слично. Напојува со L1154 C Мобилен Батеријата x 1(Не се Вклучени) Спецификации : Температура дијапазон : -10 °C ~ +50 °C (+4 °С ~ +120 °F ) Влажност опсег : 20% ~ 90% RH Резолуција : 0.1°C /0.1°F Точност : ±1°C(2°F) Материјал : ABS Напојување : 1 * 1.5 V (AG13)Батерија (вклучени) Производ големина : 7 * 8.1 * 2cm / 2.8 * 3.2 * 0.8 во Производ тежина : 58g / 2.0 мл Пакет големина : 12.2 *10.8 * 2.2 cm / 4.8 * 4.2 * 0.9 во Пакет тежина : 75g / 2.64 оз Пакет Листа : 1 * Дигитален LCD Термометар Hygrometer ( Батеријата е вклучена ) 1 * Упатство(англиски)
За Плаќање 1. Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од ALIEXPRESS. 2. Зачувам е префериран метод на плаќање ,Ние, исто така, ја прифати Кредитна Картичка,Western Union,QIWI. За Пратката 1. Објектот се испраќаат во рок од 3 работни дена откако уплатата се населиле. 2. На дополнителни трошоци, како што се даноци и царински давачки ќе биде задолжен за купувачот. 3. Понекогаш пакет може да остане во поштата или обичаите на вашата земја за долго време expecially во зафатени сезона,ве молиме да бидат разбирање на меѓународните превозот и контакт со нив за да се добие парцела. 4. Ако не примате парцела кога испораката времето истекува, ве молиме контактирајте со нас. За Повратни Информации 1. Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Ви благодариме за вашето време и соработка. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Ви благодариме за разбирањето!

Главните својства

Тип:
Домаќинство Термометри
Бренд Име:
MOSEKO
Тип На Производ:
Температура Влажност Метри
Термометар Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
DC102
Материјал:
Пластични
Термометар Употреба:
Внатрешна

Избор на купувачот